Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
A. Rutkausko, V. Lebedžio nuotr.
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Jau netrukus startuos trečius metus iš eilės Šiaulių miesto savivaldybės inicijuojama unikali INOSTART programa. Tai programa, skirta studento, verslo įmonės ir aukštosios mokyklos bendradarbiavimui. Studentas, dėstytojas ir įmonė sutaria dėl tam tikro gaminio ar metodikos parengimo, o Savivaldybė idėjos įgyvendinimui skiria lėšų.
Šiemet prieš oficialų paraiškų priėmimo pradžios paskelbimą Savivaldybė sukvietė miesto aukštųjų mokyklų bei įvairių verslo įmonių atstovus į bendrą programos aptarimą. Jo metu pristatyti pagrindiniai INOSTART tikslai ir uždaviniai, aptarti pastarųjų dvejų metų rezultatai. Susitikimo dalyviai kviesti aktyviai diskutuoti, išreikšti savo nuomonę bei pasiūlymus, kaip būtų galima šią programą dar patobulinti. Pasak Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorės Astos Lesauskienės, šiemet projekto pradžia ir finansavimo tvarka bus šiek tiek kitokia nei įprastai. A. Lesauskienė teigia, kad laukiama aktyvesnio verslininkų įsitraukimo, mat tokia ir buvo pirminė šios programos idėja.
„Pati idėja buvo tokia, kad verslo įmonės išsako savo problemas, tada aukštosios mokyklos pamato, kad gali vieną ar kitą kilusią problemą išspręsti, na, o tuomet mes, Savivaldybė, priimame sprendimą ir skiriame lėšas. Tačiau per porą pastarųjų programos vykdymo metų tendencija tokia, kad patys studentai su mokslininkais turi idėją ir ieško įmonių, su kuriomis galėtų bendradarbiauti. Tad labai norėtųsi, kad verslininkai patys kreiptųsi, pasakytų, ko jiems trūksta, ko reikia, ir tuomet aukštosios mokyklos galėtų imtis tų problemų sprendimo“, – kalbėjo A. Lesauskienė.
Šiaulių universiteto atstovai išreiškė norą, kad į galimų programos dalyvių sąrašą būtų įtrauktos ne tik verslo įmonės, bet ir biudžetinės įstaigos bei institucijos, pavyzdžiui, ugniagesiai, su kuriais aukštoji mokykla net yra suplanavusi potencialų projektą.
Savivaldybės atstovams ši idėja patiko ir galima būtų kitais metais startuoti su atnaujintu ir praplėstu įmonių sąrašu.
Susitikime dalyvavę verslo atstovai gyrė programos idėją ir siūlė kuo plačiau skleisti šią žinią. Pasak jų, informacija apie galimybę savo problemas patikėti spręsti studentų ir mokslininkų komandoms turėtų kuo greičiau pasiekti kuo didesnę verslo bendruomenės dalį. Buvo pasiūlyta INOSTART programos pristatymui pasitelkti ir kitas verslą vienijančias organizacijas.
Šis bendras susitikimas buvo naudingas visoms suinteresuotoms pusėms. Pasak aukštųjų mokyklų atstovų, galima tik didžiuotis Savivaldybe, kuri pirmoji ir kol kas vienintelė visoje šalyje ryžosi startuoti ir sėkmingai įgyvendina tokio formato programą.
„Dėl studentų labai džiugu, kad jie projekto įgyvendinimo metu gauna realias, į praktiką orientuotas užduotis, gauna labai konkretų rezultatą, kuris yra panaudojamas. Įmonėms yra sukuriamas produktas arba tyrimas, paslauga, kuri skatina inovacijas. INOSTART yra puiki programa įmonėms, kurios nenaudodamos savo lėšų gali realizuoti ir išmėginti idėjas. Dėstytojai, kurie dalyvauja programoje, yra pagilinę savo praktinį žinių suvokimą. Labai džiaugiamės, kad tokia programa yra, labai noriai dalyvaujame ir tikimės, kad ji toliau sėkmingai gyvuos“, – apibendrino Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto atstovas Gediminas Valiulis.
Pirmaisiais INOSTART programos vykdymo metais iš Savivaldybės biudžeto skirta 27 tūkstančiai eurų 9 programoms įgyvendinti. Pernai jau įgyvendinta 11 programų, finansavimas išaugo iki 33 tūkstančių eurų. Šiemet lėšų skyrimo tvarka truputį kitokia.
„Šiais metais specialiai nerašėme, kiek lėšų yra numatyta. Yra numatyta pakankamai ir mes nusiteikę finansuoti tiek programų, kiek jų bus gerų. Jei bus tikrai unikalių idėjų, kurios tinka ir miestui, tai mes jas tikrai finansuosime. Nepraleiskite tokios galimybės“, – paragino A. Lesauskienė.