PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2022 m. Gruodžio 12 d. 10:09

„Verdenės” gimnazijos antrokai gamtamokslinėje konferencijoje pristatė naujausius tyrimus

Visaginas

Visagino savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Visagino „Verdenės“ gimnazijos informacija


253687

Gruodžio 3-4 dienomis GLOBE programos ir Baltijos jūros projekto dalyviai susitiko kasmetinėje konferencijoje Vilniuje.

Vykęs renginys subūrė net šešių valstybių atstovus. Pranešimą konferencijoje skaitė ir „Verdenės“ gimnazijos 2 a klasės mokiniai: Aivaras Gramuntas, Deividas Rutkauskas, Ignas Šileikis.

Sveikinimo žodžiu konferenciją atidarė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Valdas Jankauskas ir JAV ambasados atstovė Andrea J. K. Lindgren, veiksmo estafetę perėmė dalyviai ir kviestiniai svečiai. Lektoriai iš Olandijos, Vokietijos ir Lietuvos skaitė paskaitas, mokiniai pristatė nuveiktus darbus. Parengta 17 pranešimų.

Dauguma, kaip įprasta, ėmėsi gamtos mokslų tematikos: atliko fenologinius (mokslas apie sezoninius gamtos pokyčius) stebėjimus, vandens taršos ir kokybės tyrimus, gamtinės įvairovės apskaitą. Baltijos jūros programa, 1989 metais įsteigta UNESCO rūpesčiu, apima daug ir įvairių Baltijos jūros regionui aktualių sričių. Tad nors istoriškai gamtinio-ekologinio pobūdžio tyrimai projekto dalyvių Lietuvoje yra išvystyti labiausiai, džiugu, kad nepamiršta ir socialinė sfera.

Tuo tarpu GLOBE programoje dalyvaujantys mokiniai atlieka įvairius aplinkos stebėjimus ir gautus duomenis suveda į pasaulinę duomenų bazę. Vėliau šie duomenys yra naudojami NASA mokslininkų, tad programos dalyviai ne tik turi puikią progą įgyti įvairių įgūdžių, bet ir tiesiogiai prisidėti prie mokslo raidos, per labai trumpą laiką surinkdami didelius informacijos kiekius.

Turiningą renginio programą pratęsė vakaras VU geologijos muziejuje. Čia įvairių šalies mokyklų atstovai, mokiniai ir mokytojai, padedami prof. Eugenijos Rudnickaitės susipažino su meteoritais, lava, tankiausiu ir sunkiausiu muziejaus eksponatu, bei įvairiomis mamutų liekanomis.

Aivaras: „Man labai patiko mokinių iš Vilniaus pranešimas apie vaistažoles. Jų pranešimas – tai filmas, kurio herojus vaikinas vis pakliūdavo į keistas situacijas ir ieškojo būdų, kaip gydytis be vaistų, o tik su vaistažolėmis... Dar labai norėčiau sugrįžti į geologijos muziejų ir apžiūrėti dar kartą įvairius brangakmenius“.

Deividas: „Konferencijoje man labiausiai patiko pranešimas, kai mokslininkė kalbėjo apie vabzdžių tyrinėjimą, kaip atrandamos naujos rūšys. Man pasirodė juokingas naujai atrastos uodų rūšies pavadinimas „Antocha gražuolė“. Šią rūšį atrado Lietuvos mokslininkai. Dar man patiko skaityti savo pranešimą ir lankytis geologijos muziejuje. Savo rankose aš laikiau lavą ir meteoritą.“

Ignas: „Man labiausiai patiko dalyvauti konferencijoje ir lankytis geologijos muziejuje. Ypač man patiko klausytis pasakojimo, kaip susidarė Žemė, kaip atrodė Žemė, kai gyveno mamutai. Aš laikiau mamuto iltis ir sužinojau, kaip skaičiuojamas mamuto amžius pagal iltis“.