Veido priežiūros rutina: kokias priemones naudoti?

Veido priežiūros rutina: kokias priemones naudoti?
Vilnius
Asociatyvi Pexels.com nuotr.
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Norint džiaugtis sveika ir lygia veido oda, reikia įdėti nemažai pastangų ir kasdien jai skirti pakankamai dėmesio. Tam į pagalbą pasitelkiami specialūs veido odos priežiūros produktai, kuriuos reikia naudoti rytais ir vakarais. Išskyrėme pagrindines priemones, kurios turėtų papildyti Jūsų kosmetikos krepšelį ir aptarėme kiekvienos iš jų naudojimo niuansus.

Prausiklis

Šią priemonę reikėtų naudoti ir ryte, ir vakare – ji leis nuplauti susikaupusius nešvarumus ir riebalų perteklių. Produktą reikia užtepti ant sudrėkintos veido odos, švelniai jį įmasažuoti ir tuomet nuplauti vandeniu. Veido prausikliai gali būti skirtingų konsistencijų, tad turėtumėte atkreipti dėmesį į Jūsų odos poreikius – jei ji jautri ar silpna, labai stiprūs valikliai gali pažeisti apsauginį barjerą.

Verta paminėti ir tai, jog prausiant veidą vakarais, prieš tai būtina nusivalyti makiažą. Jei šį žingsnį praleidžiate, rizikuojate užkimšti poras ir paskatinti inkštirų ar įtrūkimų atsiradimą. Šiam tikslui dažnai rekomenduojamas visiems odos tipams tinkantis micelinis vanduo, tačiau galite rinktis ir kitas valymo priemones.

Tonikas

Nors šio produkto naudojimas gali pasirodyti nebūtinas, tonikas padeda atgaivinti odą, pašalinti nešvarumų ar makiažo likučius ir subalansuoti jos pH. Jei turite į spuogus linkusią odą, ieškokite priemonių, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties – ji padės išvengti bėrimų. Sausai ar jautriai odai reikėtų rinktis drėkinančius tonikus, kurių sudėtyje yra raminančių ingredientų. Nedidelį šios priemonės kiekį galima užpilti ant vatos diskelių ar švarių rankų ir tuomet švelniai paskirstyti ant veido.

Serumas

Veido serumai yra pritaikyti kovai su konkrečiomis odos problemomis. Jų sudėtyje dažniausiai išvysime daugiau veikliųjų medžiagų, galinčių prasiskverbti į gilesnius sluoksnius ir taip puoselėti odą iš vidaus. Renkantis juos, reikėtų atsižvelgti į odos tipą ir pagalvoti, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduriate: galbūt odą norite sudrėkinti, ją reikia stangrinti, o gal – pamaitinti? Bet kuriuo atveju rasite ne vieną Jūsų atvejui tinkamą serumą. Kelis jo lašus reikėtų užlašinti ant sausos veido odos, švelniai produktą įmasažuoti ir palaukti, kol jis pilnai įsigers.

Veido kremas

Įsigėrus serumui, galima pereiti prie veido kremo tepimo. Daugeliui odos tipų ypač tinka odą drėkinantys veido kremai, tačiau priklausomai nuo jos tipo, galima išbandyti ir kitus variantus. Pavyzdžiui, kovai su pirmosiomis raukšlėmis naudojami stangrinamieji kremai, o pigmentines dėmeles ir odos patamsėjus sumažinti gali skaistinantys produktai. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog kremai gali būti pritaikyti rytinėms ar vakarinėms procedūroms, tačiau taip pat galite rinktis ir universalias priemones. Platus jų pasirinkimas siūlomas Pigu.lt el. parduotuvėje.

Paakių kremas

Ne paslaptis, jog ši veido zona yra išskirtinai jautri ir silpna, tačiau būtent čia pirmiausiai gali pasirodyti senėjimo požymiai. Jei tokius procesus norisi pristabdyti, turėtumėte pasirinkti specialiai paakiams skirtus kremus ir įtraukti juos į kasdienę savo grožio rutiną. Įmasažuokite kremą į paakių zoną: judėkite nuo vidinės akių pusės link išorinės ir būkite ypatingai švelnios.

Apsauga nuo saulės

Šis žingsnis šaltuoju sezonu ir leidžiant laiką patalpoje gali pasirodyti nebūtinas, tačiau turėtumėte neskubėti daryti klaidingų išvadų. Odai kenksmingi ultravioletiniai spinduliai mus pasiekia ir žiemą, o be to, jie lengvai gali prasiskverbti pro langus. Tai reiškia, kad ištisus metus odą reikia saugoti nuo ankstyvų senėjimo požymių. Tai padaryti nebus sunku –  tereikia kiekvieną rytą ant veido odos užtepti ne mažesnį nei SPF30 filtrą turintį apsauginį kremą. Tai bus paskutinis žingsnis Jūsų kasdienėje rutinoje.

Veido šveitikliai ir kaukės

Abi šias priemones rekomenduojama naudoti maždaug 2 kartus per savaitę. Šveitikliai pašalins negyvas odos ląsteles, sumažins porų užsikimšimo ir spuogų atsiradimo riziką – juos patartina naudoti vakarais, iš karto po prausiklio. Tuo tarpu veido kaukės, priklausomai nuo jų tipo, gali pasiūlyti daugybę skirtingų funkcijų, tad šiuos produktus pasirinksite pagal savo poreikius. Kaukę turėtumėte užsidėti po to, kai į odą įsigers tonikas.

Apsirūpinusios visomis šiomis priemonėmis ir kiekvieną dieną nuoširdžiai atlikdamos veido priežiūros procedūras, neilgai trukus turėtumėte pastebėti džiuginančius pokyčius. Svarbiausia, kad teisingai identifikuotumėte savo odos tipą ir atsižvelgtumėte į jos poreikius – taip pavyks pasiekti dar geresnių rezultatų. 

Remiamas turinys