Kultūra | 5 MIN.

Vasario 16-osios renginiai Klaipėdoje

Reporteris Ugnė
2022 m. vasario 15 d. 15:32
vasario-16.png

Vasario 16-oji – išskirtinė diena mūsų tautai ir valstybei. Šią dieną 1918 metais Lietuvos Taryba savo posėdyje paskelbė „atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę“.

Klaipėdiečiai svarbiausią Lietuvos valstybei datą kviečiami paminėti dalyvaujant tradiciniuose  renginiuose, kurie po metų pertraukos sugrįžta į viešąsias erdves (pernai dėl karantino vasario 16-ąją minėjome ir renginius stebėjome virtualiai namuose, prie televizorių ar kompiuterių ekranų).

Nuo pirmadienio Klaipėdos Biržos tiltas pasipuoš trispalvių Lietuvos vėliavų instaliacija.

Šventinę vasario 16-tąją (trečiadienį) 10.30 val. Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už Lietuvą.

12 val. prasidės Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas. Šiemet šis renginys iš Atgimimo aikštės keliasi į Klaipėdos piliavietę. Dėl vis dar didelio sergamumo covid‘u tradicinės karinių pajėgų eisenos ir rikiuotės, saugant kariūnų sveikatą, nuspręsta atsisakyti. Piliavietėje besirenkančius klaipėdiečius ir miesto svečius sveikins Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras (vadovas Egidijus Miknius). Skambant Lietuvos himnui valstybės vėliavą piliavietėje iškels Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Klaipėdos skyriaus vadovė Alina Birbalaitė ir Karinių jūrų pajėgų kariūnai.

Tradiciškai Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo metu įteikiamas Klaipėdos mero apdovanojimas „Už metų darbą Klaipėdai“. Šiemet šį apdovanojimą meras Vytautas Grubliauskas įteiks Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebonui Mindaugui Šlaustui. M.Šlaustas pandemijos metu buvo vienas pirmųjų uostamiesčio dvasininkų, teikęs senjorams aktualią informaciją apie skiepų naudą, aktyviai ėjęs pas sergančius senjorus globos namuose, juos slaugęs, teikęs dvasinę pagalbą. Jo dėka pasistūmėjo parapijos namų, kuriuose planuojama įkurti visiems prieinamą dvasinės pagalbos ir socialinių paslaugų centrą, projektavimo darbai.

Šventinio minėjimo meninės programos atlikėjai – didelis jungtinis moksleivių choras „770“, apjungęs S.Šimkaus konservatorijos, E.Balsio menų gimnazijos bei Vydūno gimnazijos moksleivius ir solistas Steponas Januška. Šiam galingai skambėsiančiam jaunimo chorui vadovaus ir diriguos Arvydas Girdzijauskas, o muzikiniai akcentai bus skiriami ne tik Lietuvai, bet ir Klaipėdai, minint 770-ties metų miesto įkūrimo jubiliejų. Renginys bus verčiamas į gestų kalbą.

13 val. LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salėje (K.Donelaičio g. 4) įvyks jaunųjų miesto atlikėjų, šalies ir tarptautinių konkursų laureatų koncertas „Mūsų vaikai – tėvynei Lietuvai“. Dainuos ir gros S.Šimkaus konservatorijos, E. Balsio menų gimnazijos,  J. Kačinsko muzikos mokyklos, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro, Vydūno gimnazijos kolektyvai, moksleiviai ir pedagogai.

13.30 val. Mažvydo alėjoje įvyks Lietuvos istorinės vėliavos pakeitimo ceremonija.

17 val. Liepų gatvėje (prie buvusio centrinio pašto) prasidės kariliono muzikos koncertas. Lietuvių kompozitorių kūrinių ir autorines aranžuotes karilionui atliks Stanislovas Žilevičius.

18 val. Žvejų rūmuose įvyks šventinis Kauno bigbendo koncertas. Tai Klaipėdos miesto savivaldybės dovana klaipėdiečiams (simbolinė bilieto kaina – 2.00 Eur, platina Tiketa). Lietuvos valstybės atkūrimo dienai Kauno bigbendas kartu su solistais Egidijum Sipavičium ir Kazimieru Likša paruošė įkvepiančią muzikinę programą „Pagaminta Lietuvoje“, kurioje girdėsime gerai žinomas lietuviškas įvairių autorių dainas. Šventiniame koncerte skambės „Laisvė“, „Mano kraštas“, „Gera“, „Pagaminta Lietuvoje“ ir kiti populiarūs kūriniai. Ši programa suvirpins tiek jauno, tiek senjoro širdį.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtų renginių programą pratęs senjorų meno kolektyvų koncertas „Žemėj Lietuvos“, kuris įvyks vasario 17 d. (ketvirtadienį) 16 val. Bendruomenės namuose (Debreceno g. 46). Čia koncertuos  klubo „Šeimyna“ vokalinis ansamblis „Burės“, vokalinis ansamblis „Albatrosas“, tautinių šokių kolektyvas „Sidabrinė gija“.

Renginių organizatoriai maloniai prašo dalyvių ir žiūrovų laikytis LR SAM rekomendacijų dėl elgesio viešose erdvėse pandemijos sąlygomis, įvertinti savo sveikatos būklę ir galimybę lankytis renginiuose. Uždarose erdvėse (Žvejų rūmuose, LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salėje) privaloma dėvėti FFP2 respiratorius, atvirose erdvėse – medicinines veido kaukes.

Keletą šventinių renginių bus galima stebėti internete. Vasario 15 d. 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia į virtualią paskaitą „Vasario 16-oji: žinomi ir nežinomi Lietuvos pasiekimai“. Renginio svečias – istorikas prof. dr. Alfredas Bumblauskas. Paskaitos transliacija – bibliotekos feisbuko paskyroje @kmsvb (nuoroda – interneto svetainėje www.biblioteka.lt).

Informacinio portalo YouTube puslapyje Kultūros centras Žvejų rūmai bus pakartotinai rodomas pernykščiam minėjimui skirtas, Klaipėdoje sukurtas ir nufilmuotas gatvės teatro vaizdo performansas „Signatarai eina fotografuotis“ (režisierius Adrian Schvarzstein).


Šiauliai
Dietistė K. Misiuvienė griauna mitus apie sveikatai palankią mitybą: nei brangu, nei sudėtinga
Gyvename laikais, kai parduotuvių lentynos lūžta nuo įvairiausių maisto produktų, spalvingus meniu siūlo gausybė restoranų, kavinių ir užkandinių. Nenuostabu, kad tokioje gausoje dažnai būna sunku atsirinkti, už kokius suvalgytus produktus kūnas mums padėkos, o kas nukeliavęs į skrandį organizmui padarys gerokai daugiau žalos, nei naudos.
Sveikata | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Nevyriausybinė gyvūnų apsaugos organizacija „Tušti narvai“ trečiadienį rengs penktąjį savo protestą, kuris bus skirtas paskatinti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorę Audronę Mikalauskienę saugoti gyvūnus Lietuvoje ir imtis veiksmų draudžiant be nuskausminamųjų šalyje kastruoti paršelius.
Lietuva | 3 MIN.
0
Gruodžio septynioliktoji – 351-oji metų diena (trečioji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 15 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Šiauliai
Pastarosiomis paromis nefiksavus kontrabandinių balionų skrydžių iš Baltarusijos, o Lietuvos vilkikams vis dar įstrigus kaimyninėje šalyje, trečiadienį Nacionalinio saugumo komisija (NSK) renkasi į posėdį aptarti saugumo situaciją pasienyje.
Aktualijos | 3 MIN.
0
Jau devynioliktus metus Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkai kviečia gyventojus į kasmetinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Kalėdos – artumo, bendrumo ir rūpestingumo šventė, todėl miškininkai nemokamai dalins eglių ir pušų šakas.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Pastarosiomis paromis nefiksavus kontrabandinių balionų skrydžių iš Baltarusijos, o Lietuvos vilkikams vis dar įstrigus kaimyninėje šalyje, trečiadienį Nacionalinio saugumo komisija (NSK) renkasi į posėdį aptarti saugumo situaciją pasienyje.
Lietuva | 3 MIN.
0
Nevyriausybinė gyvūnų apsaugos organizacija „Tušti narvai“ trečiadienį rengs penktąjį savo protestą, kuris bus skirtas paskatinti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorę Audronę Mikalauskienę saugoti gyvūnus Lietuvoje ir imtis veiksmų draudžiant be nuskausminamųjų šalyje kastruoti paršelius.
Lietuva | 3 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių balsavimas buvo paskutinis žingsnis dėl ugdymo aplinkos mokesčio išlaikymo didinimo Šiaulių mieste ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą gaunantiems vaikams. Ir politikai buvo vieningi. Tėvams pinigines teks ploninti jau nuo Naujųjų, nes sprendimo projektas įsigalios nuo sausio 1 dienos. Vaikų vasaros atostogas taip pat teks planuoti atsakingiau. Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios švietimo įstaigos iš anksto neatostogausiančių vaikų tėvų reikalaus avansinio mokesčio.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Krašto apsaugos ministras Robertas Kaunas sako, kad Ukrainos gynybos stiprinimas yra vienas svarbiausių Lietuvos strateginių tikslų.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Vokietijos kancleriui Friedrichui Merzui paraginus Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną sustabdyti karo veiksmus per šv. Kalėdas, Kremlius dar kartą patvirtino atmetantis paliaubas Ukrainoje. Apie tai antradienį pranešė Rusijos naujienų agentūros.
Pasaulis | 2 MIN.
2


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Lietuvos apeliacinis teismas antradienį tenkino prokuroro skundą ir panaikino Kauno apygardos teismo nutartį, kuria nuteistajam Rolandui Sinickiui laisvės atėmimas iki gyvos galvos pakeistas 8 metų terminuota laisvės atėmimo bausme.
Kriminalai | 3 MIN.
0
Pirmadienio popietę Šiauliuose, viename prekybos centre, įvykdyta vagystė. Pavogta nemaža pinigų suma.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliuose smurtavo neblaivus vyras
Kriminalai | 2 MIN.
0
Kaunas
Kaune per gaisrą žuvo vyras
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vilnius
Sukčiai iš Kauno ir Vilniaus gyventojų pasisavino per 107 tūkst. eurų
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Kaunas
Rūdninkų karinio miestelio antro etapo rangove tapusi bendrovė „Fegda“ teigia, jog darbui su aukštesnio slaptumo informacija leidimo iš Valstybės saugumo departamento (VSD) negavo, nes nedeklaravo mažos vertės įsigijimų iš trečiųjų pasaulio valstybių įmonių.
Gatvė | 4 MIN.
0
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad vakar, gruodžio 11 d., Kaune parblokštos dvi pėsčiosios.
Gatvė | 2 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Pasistiprinusi Šiaulių „Elgos-Grafaitės-S-Sporto“ vyrų tinklinio komanda savaitgalį iškovojo įsimintiną pergalę „Elme Messer“ Baltijos lygoje. Šiauliečiai sekmadienį išvykoje 3:1 (25:23, 14:25, 28:26, 25:20) nugalėjo čempionės titulą ginančią Tartu „Bigbank“ (Estija) komandą.
Sportas | 4 MIN.
0
Pastarojo dvidešimtmečio Lietuvos moterų futbolo flagmanė Šiaulių „Gintra“ pristato naująjį komandos vyriausiąjį trenerį. Šias pareigas nuo ateinančio 2026 metų sezono perima futbolo specialistas iš Lietuvos Artūr Sikorskij, moterų futbole pastaruosius dvejus metus dirbęs aukščiausioje šalies lygoje. Strategas treniravo praėjusių metų vicečempionę Vilniaus rajono „TransINVEST“ ekipą.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Gyvename laikais, kai parduotuvių lentynos lūžta nuo įvairiausių maisto produktų, spalvingus meniu siūlo gausybė restoranų, kavinių ir užkandinių. Nenuostabu, kad tokioje gausoje dažnai būna sunku atsirinkti, už kokius suvalgytus produktus kūnas mums padėkos, o kas nukeliavęs į skrandį organizmui padarys gerokai daugiau žalos, nei naudos.
Sveikata | 3 MIN.
0
Ministrė pabrėžė, kad savivaldybių socialinės paramos skyrių vadovai yra viena svarbiausių grandžių socialinės apsaugos sistemoje – būtent jų sprendimai, gebėjimas išgirsti ir rasti sprendimus lemia realius pokyčius žmonių gyvenimuose.
Veidai | 2 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Gruodžio 31 d. Šiaulių arenoje įvyks didysis Džordanos Butkutės koncertas „Man patinka Naujieji metai“. Netylančias ovacijas pelniusioje pop ikonos programoje – stilingai aranžuoti visų laikų superhitai, gyvos muzikos grupė ir viešnia, kurios vardas lig šiol laikytas paslapty. Šiandien oficialiai skelbiama, kad šventėje pasirodys ir dainininkė Adrina!
Kultūra | 4 MIN.
0
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (toliau – NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad Šiaulių apskrityje sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) ir koronaviruso infekcija (toliau – COVID-19 liga), lyginant su praėjusia savaite, padidėjo. Bendroje susirgimų struktūroje dominuoja ŪVKTI (žr. lentelę).
Sveikata | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Ministrė pabrėžė, kad savivaldybių socialinės paramos skyrių vadovai yra viena svarbiausių grandžių socialinės apsaugos sistemoje – būtent jų sprendimai, gebėjimas išgirsti ir rasti sprendimus lemia realius pokyčius žmonių gyvenimuose.
Veidai | 2 MIN.
0
Rūta Balsė – muzikos pedagogė, neformalaus švietimo mokytoja-ekspertė. Rūta jau 25 metus vadovauja vaikų muzikos studijai „En den du“ ir 10 metų yra moterų ansamblio „Gegužė“ vadovė. Pas moterį mokėsi ne vienas ne tik Šiaulių, bet ir viso rajono vaikas, ugdė meilę muzikai, lavino savo talentą.
Veidai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio septynioliktoji – 351-oji metų diena (trečioji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 15 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Kalėdų eglutės puošimas – smagi tradicija, bet kai kurie Zodiako ženklai šią veiklą traktuoja kaip rimtą meninę užduotį. Štai trys, kurie gali pradėti tikrą dramą dėl girliandų, žaisliukų ar žvaigždės vietos viršuje.
Horoskopai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio septynioliktoji – 351-oji metų diena (trečioji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 15 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Kalėdų eglutės puošimas – smagi tradicija, bet kai kurie Zodiako ženklai šią veiklą traktuoja kaip rimtą meninę užduotį. Štai trys, kurie gali pradėti tikrą dramą dėl girliandų, žaisliukų ar žvaigždės vietos viršuje.
Horoskopai | 2 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0