PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Liepos 28 d. 13:14

Vasarą Utenos jaunimui – geresnės galimybės įsidarbinti

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


139941

Utenos verslo informacijos centras jau antrus metus įgyvendina Jaunimo integracijos į darbo rinką skatinimo programą, kurią finansuoja Utenos rajono savivaldybė. Programos tikslas – padėti 14–17 metų amžiaus jaunuoliams įsidarbinti Utenos rajono įmonėse. Už vieną vasarai priimtą nepilnametį jaunuolį verslininkui mokama 300 Eur siekianti kompensacija.

Pasak Utenos verslo informacijos centro specialistų, dirbti pagal programą šią vasarą pradėjo 62 jaunuoliai, o norinčiųjų dirbti bei užsiregistravusių darbo paieškos svetainėje darbas.utena.lt skaičius siekė net 600.

Visą vasarą jus supažindinsime su pirmajame jaunuolių darbe patyriamais iššūkiais, jų nuotaikomis poilsį vasarą iškeitus į darbą, svajonių pirkiniu, kurį žada įsigyti uždirbę pirmąjį atlyginimą, darbdavių požiūriu į dirbantį jaunimą.

Norinčiųjų dirbti – eilė

UAB „Internava“ jau antrus metus iš eilės dalyvauja Jaunimo integracijos į darbo rinką skatinimo programoje. Pasak įmonės savininkės Nadeždos Romalijskajos, įmonė dar iki startuojant programai mielai priimdavo jaunuolius padirbėti.

Šiais metais UAB „Internava“ į savo kolektyvą priėmė Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokinę Saulę Rudaitytę, kuri darbuojasi prekybos centre „Aušra“ esančioje įmonės kavinukėje. Įmonė šiais metais sulaukė keliolikos jaunų žmonių, norėjusių įsidarbinti bendrovėje, skambučių.

„Šiltuoju metų laikotarpiu mūsų kavinukėse nuolat ieškome baristų, todėl džiaugiamės, kad dirbti pasisiūlo tiek daug jaunų žmonių. Vis dėlto nemažai jų ateina pervertindami savo gebėjimus, mano, jog kavą gaminti lengva. Kaip rodo ilgametė patirtis, vos vienas iš dešimties sugeba įsisavinti žinias ir paruošti tikrą kavą, nes tai yra tikras menas“, – teigė N. Romaliskaja.

Prieš priimdami jaunuolį į darbą įmonės vadovai visuomet jam suteikia išbandymo laikotarpį. Jei jaunas žmogus yra motyvuotas mokytis, paslaugiai bendrauja su klientais, nebijo imtis iniciatyvos, tuomet jis dažniausiai pasilieka dar ne vienai vasarai.

„Pastaraisiais metais mums labai pasisekė su įdarbintais mokiniais. Tokie motyvuoti, charizmatiški žmonės mūsų kavinėse yra visada laukiami“, – apie puikią patirtį pasakojo įmonės savininkė.

Svarbiausia – nebijoti prisiimti atsakomybės

Nedidelėje jaukioje kavinukėje miesto centre mus pasitinka Saulė, kuri pakviečia prisėsti prie stalelio draugiškai pasiūlydama puodelį pasirinktos kavos. O pasirinkimas čia – tikrai platus.

„Labai norėjau išbandyti save šioje pozicijoje, todėl nuo gegužės pradėjau mokytis gaminti kavą – tai tikrai nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti. Nuolat turėjau sekti receptūrą, kaip kiekviena kava yra gaminama, kokius ingredientus naudoti. Visiškai pasirengusi darbui jaučiausi tik birželio mėnesį“, – apie nelengvą darbo pradžią pasakojo Saulė.

Mergina teigia, kad darbą susirado atsitiktinai. Apie atsiradusią laisvą darbo vietą jai papasakojo draugė, kuri šioje kavinukėje dirbo praėjusiais metais.

„Kadangi draugė jau šią vasarą persikelia gyventi ir studijuoti į Vilnių, todėl man pasiūlė įsidarbinti įmonėje, kurioje patirties turėjo pati. Jaučiu didelę atsakomybę tiek prieš ją, kuri mane rekomendavo, tiek prieš manimi patikėjusią įmonę, todėl visas užduotis stengiuosi atlikti atsakingai“, – pasakojo šapokietė.

Pasak merginos, dauguma klientų mano, jog pagaminti kavą ir padėti bandelę yra labai lengva. Iš tiesų, Saulei tenka paplušėti gerokai daugiau – reikia ir klientų staliukus bei darbo vietą susitvarkyti, žinoti keliolika kavos receptų bei mokėti ją skaniai pagaminti, užtikrinti, kad parduodama produkcija visuomet būtų šviežia, jos nepritrūktų, tvarkyti dokumentaciją.

Mergina teigia, jog uteniškių labiausiai mėgiamas produktas čia yra bandelės su dešrele, todėl jų visada būna bene daugiausia. Visai priešingai yra su kava: jei oras lauke vėsus, miestelėnai mieliau renkasi puodelį šilto gėrimo, jei už lango karšta – klientai dažniau perka šaltą kavą.

„Džiaugiuosi, kad šią vasarą turiu galimybę išbandyti save bei padirbėti. Jei turėsiu progą, stengsiuosi čia pasilikti ir per mokslo metus, galbūt padirbėti savaitgaliais. Ką darysiu su uždirbtais pinigais? Manau, pabūsiu neoriginali, tačiau bandysiu susitaupyti vairavimo pamokoms ir egzaminui, o vėliau įsigyti ir automobilį“, – savo ateities planus kūrė pašnekovė.