Laisvalaikis | 7 MIN.

Vasara ir vienatvė

Jurgita Kastėnė
2019 m. liepos 16 d. 08:44
jwvein-nuotr-water-3458877.jpg

Ar jau vidurvasaris? Pirmiausiai reikia išsiaiškinti, kada jis yra. Griežti kalendoriniai žmonės sako, kad tai liepos 15 diena. Tam pritarčiau ir aš. Kiti gi teigia, kad tai vasaros saulėgrįža – metų laikotarpis, kuomet Saulė pasiekia aukščiausią padėtį zenite. Tai ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties laikmetis. Šiaurės pusrutulyje vidurvasaris būna birželio 20–23 dienomis, pietų pusrutulyje – gruodžio 20–23 dienomis. Daugelyje pasaulio kultūrų tos dienos pažymimos šventėmis ir apeigomis. Tikima, kad birželio naktis, kuomet švenčiamas vidurvasaris, yra stebuklinga: jos metu galima įgauti mistinių galių, labai dažnai kūrenami laužai siekiant atbaidyti piktąsias jėgas.

Bet yra ir tokių, kurie įsitikinę, kad vasara tik prasideda birželio 21 dieną ir, suprantama, baigiasi rugsėjo 21 dieną. Išeitų, kad tokiems vidurvasaris yra pirmosiomis rugpjūčio dienomis.

Švenčiantys vidurvasarį liepos 15 dieną sako, jog ta diena kiek ir simbolinė bei įsimintina dėl Žalgirio mūšio ir „Lituanicos“ pradėto skrydžio per Atlantą.

„Vidurvasaris“ – ilgas žodis ir tariasi kiek nostalgiškai, „Vasara“ – sakyčiau, daug linksmesnis. Gal todėl, kad vidurvasaris trunka gan trumpai, o vasara – net trijų mėnesių periodas, o norintiems – dar ilgesnis. Koks žodis labiausiai netinka vidurvasariui ir visai vasarai? Ogi irgi iš tos pačios „v“ raidės – vienatvė.

Kur gyvena vienišiai

Daug žmonių pasaulyje kenčia nuo vienatvės. Imk ir sukviesk visus į vieną vietą, kad rastų bendraminčių. Viskas laikina, tik vienatvė ištikima. Net meilė laikina. Ji ateina ir praeina. Žmogaus neišlaikysi šalia savęs amžinai. Jis paliks tave arba pabėgs. Liks tik prisiminimai, kurie tiesiog žeis širdį. Geriau tokių žmonių nesutikti. Mes esame ta karta, kurios širdies ritmas priklauso nuo vardo, kuris pasirodo telefono ekrane. O jei telefonas tyli?

Nors sakoma, kad vienišiai gyvenimui dažniausiai renkasi didmiesčius (gal kad žmonių minioje pasislėpus), bet bent aš galvoju, jog geriausias vienatvės lakmusas – provincija. Ten suvoki, ar esi vienišas. Tad Šiauliai tam tinkama vieta. O šiaip jau, vienatvė – tai jausmas, kad visi kiti turi draugų. Kažkuris iš didžiųjų pasakė: „Kai nemyli nieko – tai vienišumas, kai myli visus – tai šventumas, kai myli tik save – tai vienatvė.“ Girdėjau ir skaudų teiginį, girdi, jei esi vienišas, reiškia gyvenime darei kažką ne taip. Nors vienas didesniųjų pasaulio poetų Georgas Traklis yra sakęs, jog vienatvės negalima užpildyti prisiminimais, jie ją tik pagilina.

Kita vertus, vienatvėje galima įžvelgti ir tai, kas gera. Likę vieni mes labiau pasineriame į egzistencijos gelmes, analizuojame savo elgesį, nuotaikų kaitą, labiau pastebime aplinkos grožį ar atšiaurumą. Vienatvė žmoguje pabudina atidų visuomenės ir įvairių gamtos formų bei atspalvių stebėtoją. Taigi galima sakyti, kad žmonės vienatvėje lengviausiai gali atrasti save, sparčiausiai kilti tobulumo laiptais. Vienatvėje gali rasti tai, ko draugų būry beveik nėra. Girdėjau klausimą: „Ką daryti, kai jautiesi beprotiškai vienišas?“ Nustebino atsakymas: „Pakeisk vienišumą vienatve.“ Man atrodo, jog ruduo ar žiema vienatvei tarsi tinka, o štai vienatvė vasarą gan sunki. Bet neseniai viena moteris tarstelėjo, jog vasarą kaip tik norisi būti vienai. Ginčyčiau.

Turiu daug laisvo laiko, bet neturiu kam jį skirti

Vienišius bičiulis, didelis senosios estrados gerbėjas sako, jog ši estrada jam išsklaido vienatvę. Priklauso jis visokiems klubams, pavyzdžiui, Nelės Paltinienės gerbėjų. Ko tau ten reikia? – klausiu. Šiomis dienomis jis išvykęs į Vitebsko festivalį „Slavų turgus“, kitą savaitę važiuos į Jūrmaloje Laimės Vaikulės rengiamą „Randevu“.

Kai kas iš vienišių gyvena žiūrėdami kino filmus. „Domino“ – amerikiečių režisieriaus, kino klasiko Briano De Palmos naujausias kino filmas, tik prieš kelias savaites pasirodęs mūsų ekranuose. Filmo sukūrimo data – 2019 m. Todėl pagalvojau, jog gerai gyventi laisvoje šalyje bent ir todėl, kad filmų premjeros pas mus ir Vakarų pasaulio šalyse vyksta veik vienu metu.

Brianą De Palmą prisimename iš kino filmų „Žmogus su randu“, „Neliečiamieji“, „Karlito kelias“, „Gyvatės žvilgsnis“, „Nuodėminga aistra“... Režisierius, kuris, skaičiau, mokėsi ir iš Sergejaus Eizenšteino, ir iš Alfredo Hitchcocko. Kaip ten su Eizenšteinu – tai nežinau (nors, tiesa, laiptus „Neliečiamuosiuose“ tarsi „Šarvuočio Potiomkino“ intarpą prisimenu, o yra laiptai ir šiame filme – žudynės ant laiptų, kai jais, nuklotais raudonu kilimu, kyla kino festivalio svečiai), bet Hitchcocko mokykla akivaizdi – siurrealistiniai elementai, įtampa sumontuota iš personažų žvilgsnių. Vis prisimenu „Žmogaus su randu“ finalinę sceną, kai pašautas herojus įkrinta į puošnios savo vilos baseiną, virš kurio didelėmis raidėmis iškaltas užrašas – „Visas pasaulis po tavo kojomis“. „Domino“ irgi turi savo devizą – „Herbas – tu laimi, skaičius – keliauji velniop“.

Naujasis Briano De Palmos filmas pasakoja apie arabų teroristus Europoje. Kopenhagos policijos pareigūnas Kristijamas (kurį vaidina „Sostų karų“ aktorius Nikolaj Coster-Waldau) kartu su porininku Larsu gauna užduotį suimti ISIS narį Imraną. Operacijos metu Larsas žūva ir Kristijamas prisiekia atkeršyti už draugo mirtį. Jo kelias ieškant žudiko iš Kopenhagos driekiasi į Belgiją, Olandiją, Ispaniją.

Gaila, bet tenka konstatuoti, jog tai ne pats geriausias garsaus režisieriaus filmas, visgi intrigos, kaip ir kituose šio meistro filmuose, yra. Visus savo prievartos aktus teroristai fiksuoja kameromis, kad galėtų tiesiogiai įkelti į „YouTube“ ir tai rodoma filmo žiūrovui. Nors veiksmas filme vyksta lėtai, herojai savo problemas turi spręsti per kelias akimirkas. Čia ir pajunti režisieriaus 50 metų stažą.

Netiesa, kad vienišiai nemėgsta pokyčių

Jei tamsiuoju metų periodu vienišius gelbsti televizija, tai, visiems aišku, jog vasarą iš jos nėra ko tikėtis. Nors kartais būna išimčių. Štai pirmosiomis liepos dienomis LNK parodė režisieriaus Spike’o Lee filmą „Savas žmogus“. Filmo pradžia – kaip ir daugelio tokio tipo juostų: Niujorko centre keturi dažytojais apsimetę plėšikai su įkaitais užsidaro banke. Prasideda derybos. Ir ką čia bepridursi. Nors įtampa užvaldo ir dviejų vasaros valandų kaip nebūta. Tiesa, gailėtis jų nevertėtų – režisierius talentingas.

Nors vienišiai nori matyti kuo daugiau gėrio. Prisimenu amerikiečių serialą „Daktarė Kvin“. Ar jo žiūrėjimas nėra gėrio terapijos seansai? Baigusi medicinos mokslus Harvarde, jaunutė gydytoja Mišelė Kvin palieka patogų ir ramų gyvenimą Bostone ir vyksta dirbti į nedidelį pasienio miestelį Kolorado Springsą Laukiniuose Vakaruose. Tais laikais, iškart po pilietinio karo, miestelio gyventojai įtariai žiūri į moterį gydytoją. Jie nepasitiki daktare Kvin, vengia gydytis pas ją... Tačiau pamažu jaunoji gydytoja pralaužia nepasitikėjimo ledus – miestelio gyventojai patiki jos profesionalumu ir gera širdimi. Netrukus moteriai tenka globoti tris našlaičius, kuriuos vėliau įsivaikina. Jauną moterį aplanko ir meilė...

Iš savo draugų pastebėjau, jog vienumą dažniausiai pasirenka vidutinio amžiaus žmonės. Gi senatvėje vėl nori būti apsupti klegesio. Jei kas sako, jog ne, tai meluoja. Todėl sutinku, jog senatvėje būti vienam itin sunku. Neseniai nugirdau pastebėjimą, jog mes gal kiek ir artėjame prie Vakarų pasaulio, bet dar skiriamės itin tuo, kad kavinėse veik nesimato senjorų. O kaip norėtųsi juos ten regėti: orius, išpuoselėtų manierų, gurkšnojančius kavą, arbatą, o kartais ir taurę vyno. Aišku, ne jie kalti, kad šitaip nėra.

Manau, netiesa, kad vienišiai nemėgsta pokyčių. Tik jų mūsų gyvenime maža. Net ir politikoje. Jau greičiau mes turėsime geresnę futbolo komandą, nei sąžiningesnę valdžią. Taip ir gyvename. Ir vieniši, ir ne.


Kelmė
Kelmėje pareigūnų įtarimai pasitvirtino: rastos galimai narkotinės medžiagos, sulaikytas įtariamasis
2025 m. gruodžio 10 d. apie 13.30 val. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono pareigūnai Kelmėje, S. Šilingo g., pastebėjo moterį, kurios elgesys sukėlė įtarimų. Moteris rankoje gabeno kartoninę dėžutę, kurią patikrinus rasti septyni paketai su, įtariama, narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Metalo laužo supirkimas ar pridavimas – tai itin patogus būdas tiek apsitvarkyti garažą, sandėliuką ar kiemą, tiek ir gauti už tai finansinės grąžos, ypač tuomet, kai susikaupia itin daug senų vamzdžių, konstrukcijų ar buitinės technikos likučių. Vis dėlto planuojant priduoti metalo laužą, iškart kyla klausimas: kokia metalo kaina taikoma šiuo metu ir kurie yra metalai superkami brangiausiai?
Verslas | 4 MIN.
0
Gruodžio 15-oji – Tarptautinė arbatos diena; Lietuvos teismų diena.
Horoskopai | 5 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Los Andželo policija tiria Holivudo žvaigždės Robo Reinerio ir jo žmonos mirtį kaip „galimą žmogžudystę“, o tuo tarpu dėl režisieriaus, sukūrusio tokius hitus kaip „Kai Haris sutiko Salę“, mirties pradėjo plūsti užuojautos.
Pasaulis | 3 MIN.
1
Sekmadienio pavakare Šiauliuose aptiktas žmogaus kūnas.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Nuo kitų metų „Regitros“ padaliniuose keisis darbo laikas. Visi padaliniai dirbs nuo pirmadienio iki penktadienio, o didžiuosiuose šalies miestuose jų darbo laikas bus ilginamas iki 18.30 val.
Lietuva | 2 MIN.
0
Nuo to, kad perpylus kraują ne tik donoras, bet ir recipientas bus vakcinuotas, iki to, kad pasiskiepijus nuo gripo kraujo negalima aukoti net keletą dienų. Tokie ir panašūs mitai bei klaidinga informacija kelia sumaištį visuomenėje kiekvienų metų rudens ir žiemos sezoną, kai pradedama aktyviai skiepytis gripo bei COVID-19 vakcinomis. Tad Nacionalinio kraujo centro (NKC) direktorius Daumantas Gutauskas šalies gyventojus skatina nepasiduoti dezinformacijai. Realybė – kur kas paprastesnė: po daugumos vakcinų kraujo aukoti galima jau kitą dieną, o paaukotas kraujas recipientui vakcinos jokiu būdu perduoti negali.
Lietuva | 5 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių balsavimas buvo paskutinis žingsnis dėl ugdymo aplinkos mokesčio išlaikymo didinimo Šiaulių mieste ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą gaunantiems vaikams. Ir politikai buvo vieningi. Tėvams pinigines teks ploninti jau nuo Naujųjų, nes sprendimo projektas įsigalios nuo sausio 1 dienos. Vaikų vasaros atostogas taip pat teks planuoti atsakingiau. Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios švietimo įstaigos iš anksto neatostogausiančių vaikų tėvų reikalaus avansinio mokesčio.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Los Andželo policija tiria Holivudo žvaigždės Robo Reinerio ir jo žmonos mirtį kaip „galimą žmogžudystę“, o tuo tarpu dėl režisieriaus, sukūrusio tokius hitus kaip „Kai Haris sutiko Salę“, mirties pradėjo plūsti užuojautos.
Pasaulis | 3 MIN.
1
Baltarusijos protestų lyderė Marija Kalesnikava, sekmadienį kalbėdamasi su žurnalistais, pareiškė, kad nieko nesigaili, – tokie jos žodžiai nuskambėjo po to, kai, tarpininkaujant Jungtinėms Valstijoms, ji buvo netikėtai išlaisvinta.
Pasaulis | 3 MIN.
2


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Kelmė
Šiauliai
2025 m. gruodžio 10 d. apie 13.30 val. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono pareigūnai Kelmėje, S. Šilingo g., pastebėjo moterį, kurios elgesys sukėlė įtarimų. Moteris rankoje gabeno kartoninę dėžutę, kurią patikrinus rasti septyni paketai su, įtariama, narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Sekmadienio pavakare Šiauliuose aptiktas žmogaus kūnas.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Spindulio gatvėje oficialiai baigti rangos darbai. Čia iš esmės sutvarkyta važiuojamoji dalis: atnaujinta 660 m asfalto dangos kartu su nuovažomis.
Gatvė | 2 MIN.
1
Šiaulių rajone ketvirtadienio vakarą įvyko eismo įvykis, kurio metu, pirminiais duomenimis, vienas automobilis trenkėsi į kito galą. Vieno iš vairavusių asmenų sveikatos būklę medikai vertino ligoninėje.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kaunas
Lietuva
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad vakar, gruodžio 11 d., Kaune parblokštos dvi pėsčiosios.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kasdien pravažiuojame dešimtis ar net šimtus kilometrų ir dažnas įsitikinęs – vairuoju atsargiai, man nieko nenutiks. Tačiau statistika kalba kitaip: kelių eismo įvykiai įvyksta per sekundę, o jų pasekmės gali būti gerokai skaudesnės, nei tikėtasi. Ne vienas vairuotojas pripažįsta, kad tik po pirmo rimtesnio incidento suprato, jog automobilio draudimas nėra formalumas, o reali finansinė pagalba, galinti apsaugoti nuo tūkstantinių nuostolių. Tokiais atvejais ypač vertinama, kai sprendimus galima priimti greitai – čia į pagalbą ateina ir Perlo draudimas, leidžiantis apsidrausti per kelias minutes.
Gatvė | 3 MIN.
0

Radviliškis
Radviliškis
2025 metų lapkričio 24–30 dienomis Santjage (Čilė) vyko Pietų Amerikos lengvosios atletikos meistrų čempionatas. Šiame čempionate dalyvavo sporto klubo „Salikalnis“ pirmininkė Genovaitė Kazlauskienė. Ji dalyvavo dvejose rungtyse (W75 gr.) ir laimėjo du aukso medalius.
Sportas | 2 MIN.
0
Antradienio vakarą Radviliškio sporto arenoje tvyrojo ypatinga atmosfera: FSK „Radviliškis“ žaidė paskutines šių metų rungtynes namuose.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Mokslinio tyrimo idėja – tirti miesto žaliųjų erdvių ekosisteminių paslaugų bendrakūros fenomeną taikant gyvosios laboratorijos (angl. Living Lab) metodologiją tvaresniems miesto žaliųjų erdvių vystymo sprendimams. Šiaulių akademijos socialinių ir gamtos mokslų tyrėjų grupė kartu su studentais ieško efektyvių būdų suderinti suinteresuotųjų pusių poreikius svarstant apie Šiaulių miesto žaliųjų erdvių ekosistemines paslaugas. Šis tyrimas padės priimti tvaresnius sprendimus kuriant ir vystant miesto žaliąsias erdves.
Mokslas | 2 MIN.
0
Rūta Balsė – muzikos pedagogė, neformalaus švietimo mokytoja-ekspertė. Rūta jau 25 metus vadovauja vaikų muzikos studijai „En den du“ ir 10 metų yra moterų ansamblio „Gegužė“ vadovė.
Veidai | 3 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
„Čia ateina tie, kurie mato širdimi“, – sako Dovilė Jakimavičienė, „Oh yes I do“ ir „Gražūs dalykai“ įkūrėja. Šiaulietės parduotuvė-studija siūlo įvairias dovanų idėjas ir aksesuarus šventėms.
Veidai | 2 MIN.
0
Gruodžio 19 d. 18.30 val. Šiaulių kultūros centras kviečia visus susiburti Prisikėlimo aikštėje ir pasinerti į jaukią, šventinę nuotaiką – čia vyks Kalėdinių giesmių vakaras.
Kultūra | 2 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Rūta Balsė – muzikos pedagogė, neformalaus švietimo mokytoja-ekspertė. Rūta jau 25 metus vadovauja vaikų muzikos studijai „En den du“ ir 10 metų yra moterų ansamblio „Gegužė“ vadovė.
Veidai | 3 MIN.
0
„Čia ateina tie, kurie mato širdimi“, – sako Dovilė Jakimavičienė, „Oh yes I do“ ir „Gražūs dalykai“ įkūrėja. Šiaulietės parduotuvė-studija siūlo įvairias dovanų idėjas ir aksesuarus šventėms.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Pasaulis
Gruodžio 15-oji – Tarptautinė arbatos diena; Lietuvos teismų diena.
Horoskopai | 5 MIN.
0
Kalėdos Europoje turi daug veidų. Vokietijos mugės, garsėjančios savo mastu ir klegesiu, daugelį metų yra neatsiejama šventinio sezono kryptis. Tačiau lietuviai atranda ir kitą Kalėdų pasaulį – ramesnį, natūralesnį, jaukesnį. Į Skandinaviją prieš šventes verta keliauti tiems, kurie nori autentiškumo, atvirukuose matytų vaizdų ir patys patirti ypatingą ritualą – Šv. Liucijos dienos minėjimą. Keltų operatorius DFDS pranešime spaudai dalijasi, kuo Kalėdų mugės Skandinavijoje – ypatingos, ir ko būtina nepraleisti.
Laisvalaikis | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio 15-oji – Tarptautinė arbatos diena; Lietuvos teismų diena.
Horoskopai | 5 MIN.
0
Gruodžio 15–21 d. – gali vyrauti įtampa ir netikėtų posūkių laikotarpis.
Horoskopai | 8 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0