Vasara eina į pabaigą, tačiau statytis terasas - verta ir dabar

Vasara eina į pabaigą, tačiau statytis terasas - verta ir dabar
Vilnius
vytautas@ukzinios.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Nors patys pirmi krentantys medžių lapai jau signalizuoja apie tai, kad ruduo ateina, tačiau net ir šaltukui po truputį beldžiantis į namus, lauko erdves, sodus - reikia nepamiršti, kad buvimas lauke yra labai sveikas Jūsų kūnui ir sielai.

Tik, žinoma, reikia tinkamos aprangos ir… vietos, kur laiką bus galima leisti. Apie ką mes? Šįkart apie terasas, kurios Lietuvoje dažnai statomos apskritus metus. Galiausiai, ar tik statomos visus metus, ar ir mėgaujamasi jų teikiamais malonumais visus 12 mėnesių?

Patikimos lentos yra atsparios drėgmei

Statytis terasas verta iš šaltuoju, drėgnu metų laiku, kadangi tai yra puikus būdas išbandyti lentas, kurios bus naudojamos. Geros kokybės puikiai “atlaiko” bet kokias oro sąlygas, neišsikraipo, tarnauja labai daug metų. Žinoma, šiuo metu rinkoje siūlomos terasinės lentos yra labai įvairios, tad jas renkantis visada siūlome tartis su specialistu, kuris jomis prekiauja. Žinodamas Jūsų poreikius gali pasiūlyti ir tinkamiausią variantą. Atsiminkite, kad terasos statybai labai svarbu rinktis tokias lentas, kurios yra skirtos šiai namo daliai. Paprastos - neatlaikys nei dviejų sezonų, teks viską perdaryti. Neverta, taip? Kur kas geriau yra iškart investuoti į kokybę, kadangi ji visada atsiperka. tai geriausiai gali patvirtinti tie, kurie jau ne vienerius metus džiaugiasi nuostabia poilsio zona.

Kaip rasti tinkamiausias lentas terasai?

Geros terasos lentos Jums tarnaus labai daug metų, tad skirti dėmesio smulkmenoms - visada verta.

Svarbiausios taisyklės, kurių reikia nepamiršti, perkant terasas, yra:

 1. Pirkti reikia iš tų prekybos vietų, kurios siūlo įsigyti legaliai.
 2. Pirkti reikia gaminius su garantija.
 3. Būtinai domėkitės gamintoju.
 4. Susižinokite atsparumo klasę.
 5. Skaitykite kitų žmonių komentarus apie tam tikrų lentų galimybes.

Galiausiai, renkantis visada tarkitės su specialistu, kuris pagal Jūsų poreikius pasiūlys tinkamiausias.

Viskas brangsta. Gal statytis pačiam?

Jeigu jau turite terasos lentas, dažniausiai kyla klausimas - ar statyti pačiam. Jeigu lentos tikrai bus skirtos terasai - dažniausiai darbų atlikimas nebus labai sunkus. Statytis pačiam verta, tik reikia suprasti, kad tai reikalauja daugiau laiko ir kantrybės. Visgi, bus kur kas pigiau, galiausiai, galėsite mėgautis rezultatu, kuris bus sukurtas Jūsų pačių rankomis. Tik pirmiausia reikia bandyti įsisavinti kuo daugiau teorinės medžiagos, o tik tada imtis darbų.

Ko nepamiršti?

Tikrai nereikia specialistų, kad terasa būtų išbaigta. Svarbiausios taisyklės, kurių reikia nepamiršti, kad:

 1. Geros kokybės medžiagos atsiperka.
 2. Verta “atsivesti” elektrą.
 3. Rinktis baldus, kurie yra atsparūs drėgmei.
 4. Terasai reikia stogo.
 5. Taip pat siūlome pagalvoti apie šilumos šaltinius.
 6. Apie spinteles, kur bus laikomi daiktai.
 7. Taip pat ir kitus tekstilės gaminius, kurie turi būti atsparūs dėvėjimuisi. 

Terasa daugeliui žmonių yra asmeninė poilsio oazė, kurioje yra gera ne tik vasaromis, tačiau ir žiemomis, rudenį. Pasikartosime, kad kai terasa yra atvira - reikia geros aprangos arba specialių šildytuvų, pavyzdžiui, infraraudonųjų. Tiek mažai, kad gyvenimas taptų kur kas pozityvesnis, kur kas malonesnis. Gal ir Jums laikas pasirūpinti tokia poilsio zona namuose?