PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Rugpjūčio 29 d. 11:44

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis ir toliau išlieka neigiamas

Lietuva

Pixabay.com nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


50249

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis šių metų rugpjūčio mėnesį buvo minus 3 ir, palyginti su liepa, nepasikeitė. Padidėjusį pesimizmą, prognozuojant bedarbių skaičiaus pokyčius per artimiausius 12 mėnesių, atsvėrė optimistiškesnės namų ūkio finansinės padėties ir galimybės nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėnesių prognozės.

Statistikos departamento duomenimis, 2018 m. rugpjūčio mėnesį 22 proc. gyventojų tikėjosi, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per ateinančius 12 mėnesių pagerės, 12 proc. manė, kad ji pablogės, o 60 proc. prognozavo, kad ji nesikeis. Palyginti su liepa, šie rodikliai išliko panašūs.

Nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėnesių, kaip ir liepą, tikėjosi 40 proc. gyventojų, o visiškai nesitikinčių nors kiek sutaupyti gyventojų dalis sumažėjo nuo 22 iki 19 proc.

Palyginti su liepos mėnesiu, gyventojų nuomonė apie bedarbių skaičiaus kitimo perspektyvas truputį pablogėjo - nors gyventojų, manančių, kad bedarbių skaičius per artimiausius 12 mėnesių didės, dalis nepasikeitė (tokių buvo 29 proc.), bet teigiančių, kad bedarbių skaičius mažės, dalis sumažėjo nuo 27 iki 25 proc.

Gyventojų nuomonė apie šalies ekonominės padėties perspektyvas per ateinančius 12 mėnesių, palyginti su praėjusiu mėnesiu, beveik nepasikeitė - 30 proc. gyventojų tikėjosi, kad padėtis gerės (liepos mėn. 31 proc.), kaip ir praėjusį mėnesį 19 proc. manė, kad ji blogės.

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis mieste ir kaime rugpjūtį skyrėsi 5 procentiniais punktais: mieste jis sudarė minus 1, kaime - minus 6. Palyginti su praėjusiu mėnesiu, mieste vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 1, o kaime sumažėjo 2 procentiniais punktais.

Palyginti su liepa, kaimo gyventojai pesimistiškiau vertino galimybės sutaupyti ir bedarbių skaičiaus kitimo perspektyvas, šiek tiek geriau - namų ūkio finansinės padėties perspektyvas.

Miesto gyventojai šiek tiek geriau vertino namų ūkio finansinės padėties ir galimybės nors kiek sutaupyti perspektyvas, šiek tiek blogiau - šalies ekonominės padėties perspektyvas.

Palyginti su liepos mėnesiu, gyventojų, teigiančių, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius 12 mėnesių pagerėjo, dalis sumažėjo nuo 21 iki 19 proc., kaip ir praėjusį mėnesį, 27 proc. gyventojų manė, kad padėtis pablogėjo.

ELTA