Švarūs namai per kelias valandas

Švarūs namai per kelias valandas
Lietuva
Pasinaudokite šiais patarimais, kad namai iki savaitgalio blizgėtų, o jūs laisvas dienas leistumėte savo malonumui (Freepik nuotr.).
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Tvarkingi namai – puikios nuotaikos garantas. Tik švariuose ir sutvarkytuose namuose galime atsipalaiduoti, pailsėti ir pasiruošti artėjantiems darbams. Nors dažniausiai namų tvarkymui skiriami savaitgaliai, vasarą juos norisi leisti gamtoje su artimaisiais, todėl namų ruoša turi būti itin greita ir paprasta. Pasinaudojus keliomis gudrybėmis, tvarka galima pasirūpinti ir prieš artėjantį savaitgalį.

„Lietuviai švara savo namuose rūpinasi visais sezonais. Pastebime, kad jų pirkinių krepšeliuose dažniausiai atsiduria skalbimo priemonės, tokios kaip milteliai, skysčiai, kapsulės. Antroje vietoje rikiuojasi tualetų valikliai, gaivikliai, pakabinami muiliukai, dažnai perkami ir indų plovikliai bei indaplovėms skirtos priežiūros priemonės“, – teigia V. Budrienė, vieno prekybos tinklo komunikacijos vadovė.

Visgi namus švariai išvalyti galima ne tik su specialiais valikliais, bet ir kiekvienuose namuose randamomis priemonėmis. Pavyzdžiui, pasigaminti natūralaus valiklio galima iš paprasčiausios citrinos sulčių, acto arba sodos: sodos ir vandens mišiniu lengvai išvalysite vonios paviršių nuo kalkių dėmių, actu išblizginsite langus bei stiklinius paviršius, o citrinos sultimis pašalinsite įsisenėjusias dėmes virtuvės reikmenų paviršiuje.

6 gudrybės, kaip greitai sutvarkyti namus prieš savaitgalį

Tvarkykite visus namus, o ne po vieną kambarį. Namų tvarkymas bus daug efektyvesnis, jei pasirinksite vieną užduotį (dulkių valymą, siurbimą ar grindų plovimą) ir tą patį veiksmą atliksite visuose namų kambariuose. Tvarkydamiesi šiuo principu, išvengsite jausmo, kad esate nesibaigiančioje tvarkymosi rutinoje ir vis iš naujo pradedate tuos pačius valymo etapus.

Daiktus sudėkite į jiems skirtas vietas. Dar prieš pradėdami valymo darbus, eikite iš kambario į kambarį ir surinkite ne vietoje padėtus daiktus – žurnalus, perskaitytas knygas ar vaikų žaislus. Taip daug greičiau namie atsiras tvarkos pojūtis ir bus lengviau siurbti kilimus ar plauti grindis.

Valymo priemones laikykite vienoje vietoje. Įsigykite patogų, didelį krepšį, kuriame galėsite laikyti visas valymo priemones, – taip viską, ko reikia kambarių tvarkymui, lengvai pernešite iš vienos patalpos į kitą ir nereikės švaistyti laiko, vis sugrįžtant į sandėliuką pasiimti pamiršto valiklio ar sausos šluostės.

Nepamirškite nuvalyti veidrodžių ir stiklo. Švarūs veidrodžiai ir stikliniai paviršiai iš karto sukuria švaros pojūtį. Jiems nuvalyti naudokite drėgną mikropluošto šluostę, o po to sausa šluoste juos nublizginkite. Be to, veidrodžių ir stiklinių paviršių valymui puikiai tinka ir paprasčiausias actas, randamas kiekvienoje virtuvėje. Tereikia jį šiek tiek praskiesti vandeniu ir pasiraitoti rankoves.

Dezinfekuokite stalviršius ir paviršius. Su specialia dezinfekcine priemone nuvalykite visus namuose esančius kietus paviršius – nuo stalviršių, prietaisų ir spintelių iki durų rankenų, šviesos jungiklių, televizoriaus nuotolinių valdymo pultelių ir telefonų. Pasigaminti natūralų dezinfekavimo tirpalą galite ir patys: sumaišykite pusę puodelio acto su puodeliu vandens ir šiame mišinyje suvilgę šluostę kruopščiai nuvalykite paviršius.

Vonios kambarį valykite keliais etapais. Tam, kad vonios kambaryje nesimatytų kalkių dėmių, prieš pradėdami tvarkytis, papurkškite valymo priemonės ant kriauklės, vonios ir unitazo. Kol tvarkysite kitus kambarius, valymo priemonė spės ištirpdyti nešvarumus ir dėmes. Vonios kambario valymas turėtų būti paskutinis etapas tvarkymosi metu.

Parengta pagal pranešimą spaudai