PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Sausio 8 d. 14:00

Varlaukio geležinkelio stoties laukia permainos

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


112735

Sausio 10 dieną, 14:00 valandą, Lybiškių bibliotekoje organizuojamas susitikimas – diskusija su gyventojais, kurios tema – Tremties muziejus Varlaukio geležinkelio stotyje. Kviečiami visi aktyviai dalyvauti diskusijoje ir išsakyti savo nuomonę, pasidalinti mintimis ir idėjomis dėl šio pastato atgaivinimo!

Varlaukio geležinkelio stotis, iš kurios ešelonais į Sibiro platybes buvo gabenami šviesiausi ir darbščiausi mūsų krašto žmonės, yra pati tinkamiausia vieta šiam prisiminimui įamžinti – tokia Jurbarko r. savivaldybės nuomonė buvo išreikšta dar 2016 metais, kai administracija kartu su Eržvilko seniūnu Gintaru Kaspučiu ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ filialo „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūra“ vyriausiuoju inžinieriumi Aldu Milišiūnu apžiūrinėjo nuo 2001 metų neveikiančios stoties pastatą ir įvertino esamą jo būklę.

Perimti Varlaukio geležinkelio stoties pastatą AB „Lietuvos geležinkeliai“ Jurbarko savivaldybei pasiūlė 2014 metais. Tų pačių metų gruodžio 18 d. savivaldybės Taryba priėmė sprendimą Nr. T2-395 „Dėl nekilnojamojo turto Varlaukio k. perėmimo Jurbarko rajono savivaldybės nuosavybėn“, kuriuo pritarė šio turto perėmimui iš AB „Lietuvos geležinkeliai“.

1933 metais statyta Varlaukio geležinkelio stotis nėra kultūros paveldo objektas, tačiau išsaugojo visus prieškario geležinkelio stotims būdingus architektūros bruožus, jos laukiamajam su bilietų kasa net nereikia didelio remonto.Tačiau didžioji dalis stoties pastato reikalauja kur kas didesnių investicijų, todėl, savivaldybės administracijos nuomone, reikia kuo greičiau rengti ir teikti Europos Sąjungos ar Šiaurės šalių finansuojamoms programoms Varlaukio geležinkelio stoties pastato atnaujinimo ir pritaikymo bendruomenės poreikiams investicinį projektą.

Pastaruoju metu geležinkelio bėgiai ir senas stoties pastatas yra pamėgta jaunavedžių fotosesijų rengimo vieta, o vasaromis čia nuolat lankosi į šį kraštą užsukantys tremtiniai ir jų vaikai.