Varėnos pasieniečiai paminėjo rinktinės 25-metį

Varėnos pasieniečiai paminėjo rinktinės 25-metį
Varėna
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Sieną su Baltarusija sauganti ir vidaus sienos su Lenkija kontrolę vykdanti VSAT Varėnos pasienio rinktinė penktadienį minėjo 25-ąsias įkūrimo metines. Šia proga Varėnos pasieniečiai organizavo šventinius renginius.

Penktadienį Jašiūnų dvaro sodybos rūmų kieme vyko iškilmingas minėjimas, kurio metu buvo apžvelgta rinktinės istorija. Renginio metu už ilgametę, pavyzdingą ir nepriekaištingą tarnybą buvo apdovanoti pasižymėję rinktinės pareigūnai.

Minėjime koncertavo Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro grupė „Art of Music“ ir Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras.

Į minėjimą atvyko ir VSAT Varėnos pasienio rinktinės vadovybę bei darbuotojus sveikino Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Rustamas Liubajevas, Šalčininkų bei Varėnos rajonų savivaldybių atstovai, buvę Varėnos pasienio rinktinės vadai, Lietuvos policijos, Vilniaus teritorinės muitinės atstovai, Lietuvos kariuomenės Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono ir štabo vadai,  Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas, Karaliaus Mindaugo 10-osios Šaulių rinktinės ir karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadai, Pasieniečių klubo  ir valdybos nariai, Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnai,  kiti svečiai.
                
Paminėję rinktinės 25-metį šeštadienį Varėnoje vykusios Grybų šventės „Dūzgia bitės“ metu pasieniečiai miestelėnus ir svečius kvietė apžiūrėti  tarnyboje naudojamas transporto priemones, ginkluotę, įvairią techniką.

Šiuo metu VSAT Varėnos pasienio rinktinei priskirtas 480 km ilgio ruožas - 376 km sienos su Baltarusija ir 104 km su Lenkija. Rinktinėje ir jos padaliniuose dirba 774 darbuotojai, iš jų 711 – pareigūnai. Šiai pasienio rinktinei yra pavaldžios aštuonios užkardos.