Varėnos ligoninėje atidarytas Geriatrijos skyrius

Varėna
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Varėnos rajono savivaldybė

Varėnos ligoninė baigė projektą „Geriatrijos dienos stacionaro ir geriatrijos ambulatorinių paslaugų kabineto įkūrimas VšĮ Varėnos ligoninėje“. Buvo suremontuotos nenaudojamos ligoninės patalpos senajame ligoninės korpuse ir jose įkurtas geriatrijos konsultacinis kabinetas bei 5 lovų geriatrijos dienos stacionaras. Taip pat įsigytos modernios funkcinės lovos, baldai, medicininė įranga geriatrijos paslaugoms teikti. Projektas buvo finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Patalpų remonto darbai pradėti 2021 m. birželio 14 d.

Į Geriatrijos skyriaus atidarymo šventę pasveikinti Varėnos ligoninės vadovo ir kolektyvo atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Juozas Baublys, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilma Miškinienė.

Rajono vadovas padėkojo Varėnos ligoninės vadovui Algirdui Miklyčiui bei visiems, prisidėjusiems prie Geriatrijos skyriaus atsiradimo: „Puikus projektas, puikiai dirbantys žmonės. Linkiu, kad startas būtų sklandus ir sėkmingas. Tikiu, kad šis skyrius tikrai pasitarnaus garbaus amžiaus pacientams, padės vėl džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu“.

Ligoninės vadovas pasidžiaugė įgyvendintu projektu ir naujomis galimybėmis Varėnos rajono gyventojams.

Pagrindinis geriatrinio gydymo tikslas – ne tik pagerinti senyvo amžiaus paciento sveikatą, bet ir sustiprinti jo psichikos, socialines funkcijas, sugrąžinti pacientą į  visavertį gyvenimą.

Geriatrijos dienos stacionaro asmens sveikatos priežiūros paslauga – planinė diagnostinė ir (ar) gydomoji senyvo amžiaus asmens sveikatos priežiūra, trunkanti iki 8 valandų per parą.

Į geriatrijos dienos stacionarą pacientą siunčia gydytojas geriatras ar šeimos gydytojas, ar gydytojas specialistas.

Atvykdamas į geriatrijos dienos stacionarą pacientas turi turėti visus tuo metu vartojamus vaistus.

Siuntimo į geriatrijos dienos stacionarą kontraindikacijos: ūmi infekcinė liga, ženklūs fizinės ar psichikos būklės sutrikimai, pacientui nustatytas nuolatinės slaugos poreikis, pacientui nustatytas paliatyviosios medicinos pagalbos poreikis.