Varėna – Lietuvos čempionai

Alytus

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt

5806

Lietuvos jaunučių U-15 (gim. 2002 m. ir jaunesni) rankinio čempionate geriausi buvo varėniškiai: pusfinalyje įveikę kauniečius, finale susikovė su vilniečiais ir po dviejų pratęsimų įrodė esą stipresni ir pasidabino aukso medaliais.

Lietuvos jaunučių U-15 (gim. 2002 m. ir jaunesni) rankinio čempionato finalinis etapas, į kurį pateko ir Varėnos sporto centro auklėtiniai, gegužės 20-21 dienomis vyko Varėnoje.

Varžybų sistema pasikeitė lyginant su praeitu sezonu. Anksčiau finalinis ketvertas žaisdavo rato sistema, o dabar vyksta pusfinaliai ir mažasis bei didysis finalai. Pusfinalių poros būna suskirstytos pagal čempionate užimtas vietas. Taigi viename pusfinalyje susitiko Vilniaus ir praeito sezono nugalėtojų Zarasų SM rankininkai, o varėniškiams teko laikinosios sostinės Kauno miesto FM „Tauras“ oponentai.

Reguliaraus sezono metu Kauno komandai du kartus pralaimėjome. O kaip klostysis pusfinalis?

Varžybos prasidėjo nervingai. Susikuriame progas be vargo, tačiau nepataikome. Kamuolys lekia tai virš vartų, tai į virpstą - jaudulys ima viršų. Iki 17 min. žaidžiame taškas į tašką. Ir tada šešioms minutėms vartus „uždaro“ Ignas Puodžiūnas, o Igno Savičiaus, Eitvydo Balkaus, Lukas Kraulaidžio trejetukas penkis kartus nuginkluoja varžovų vartininką. Pavyksta atitrūkti ir pirmą kėlinį laimime 15:11. Antrą kėlinį pavyko išsiveržti į priekį net 9 įvarčiais. Aurelijus Arlauskas stabiliai vadovavo gynybos veiksmams, Lukas Blėda negailėdamas savęs varė į neviltį varžovų puolėjus. Galingai į žaidimą įsiliejo jaunieji (gimę 2003 m.) komandos nariai: Rokas Alekšiūnas puikiai vadovavo puolimui, Marius Miškinis ne tik gerai gynėsi, bet ir buvo naudingas puolime, pelnė įvartį ir uždirbo 7 metrų baudinį. Įvairovės puolimui įnešė ir Arnas Vorobjovas, aštriais perdavimais draskęs kauniečių gynybą. Pabaigoje savo pirmų finalinio etapo minučių gavo paragauti ir jaunieji rankininkai iš Merkinės Edvinas Plutulevičius ir Žilvinas Jonytis, tik prieš metus pradėję lankyti rankinio grupę. Pergalė mūsų – 31:26.

Kitame pusfinalyje sostinės rankininkai nukarūnuoja buvusius čempionus zarasiškius. Taigi sekmadienį mūsų laukė susitikimas su Vilniaus SM „Tauras“ rankininkais. Reguliariojo sezono metu vilniečius pavyko nugalėti du kartus, tačiau čia - finalas. Pergalės kaina nežmoniškai didelė.

Rankinio šventė, kurią prisiminsim visą gyvenimą, prasidėjo jau nuaidėjus teisėjo pradedamajam švilpukui. Visą pirmą kėlinį vyko lygi kova. Pradžioje varžovai turėjo kelių įvarčių pranašumą, bet dešimtą minutę po Virginijaus Pozniako atkovoto kamuolio ir įmesto įvarčio mums pavyko išsiveržti į priekį. Tą persvarą išsaugojame iki sirenos, rezultatas - 12:11. Pertraukos metu dėliojamės akcentus, ką turėtume padaryti, kad neprarastumėme iniciatyvos. Antro kėlinio pradžioje pavyko įmesti du įvarčius be atsako, tačiau kelios klaidos puolime ir varžovas vėl kvėpavo į nugarą, tik vienas įvartis skiria komandas. Ir taip iki 45 varžybų minutės. Pavyko apsiginti ir E. Balkaus galingu metimu išsiveržti dviem įvarčiais. Ginamės. Sunku būtų ką nors išskirti, nes visa komanda tiek aikštelėje, tiek ant atsarginių suolelio susitelkę į vieną kumštį mėgaujasi rankinio puota. Sirgaliai balkone atrodo nukels gimnazijos sporto salės stogą, tai buvo vienareikšmiškai Mūsų aštuntas žaidėjas. Bet grįžkim į aikštelę. Vėl pavyksta apsiginti. Vartininkas Tomas Tichomirov atremia du sudėtingus priešininkų metimus. Atakuojam, o likus trims minutėms iki sirenos, uždirbam 7 m baudinį. Deja, Igno Savičiaus metimas netaiklus. Salės atodūsis girdisi už tūkstančio varstų. Varžovai švelnina rezultatą iki minimumo. Atakuojame, L. Kraulaidžio ranka nedreba. Plius du. Tačiau likus 10 sekundžių iki finalinės sirenos, vilniečiai lygina rezultatą 22:22. Skubame į puolimą, deja... Pratęsimas. Du kėlinukai po penkias minutes.

Vaikinai kaip niekada užsivedę, krūtinėje plaka rankinio kamuolys. Nekantraudami laukiam pratęsimo pradžios. Kalbamės apie veiksmus gynyboje. Svarbiausia - apsiginti, penkios minutės prabėgs kaip akimirksnis. Dvi minutes niekam nepavyksta įmesti įvarčio. Tada iniciatyvos imasi komandos kapitonas E. Balkus, galingu metimu pakeliantis visus žiūrovus sekundei nuo žemės. Varžovai irgi pataiko, lygu. Kitoje atakoje pavyksta užpulti, negana to, gynėjas, grubiai stabdęs mūsiškį, siunčiamas pailsėti 2 minutes. I. Puodžiūnas atremia metimą, skubame į puolimą. Gynėjai neleistinai stumia ir arbitrai skiria 7 metrų baudinį. Nors I. Savičius ir prametė svarbų septynetą, jo akys sakė, kad pataikysiu, treneri, pataikysiu! Nemelavo. Pirmas kėlinukas pasibaigia 25:23.

Minutė poilsio ir vėl į aikštelę. Nuo pirmos vilniečių atakos apsiginti nepavyksta. Laimė, mes du kartus užbaigiame atakas sėkmingai. Likus minutei iki kėlinuko pabaigos, dviem minutėms iš aikštelės šalinamas sostinės žaidėjas. Uždirbame 7 metrų baudinį, I. Savičius galingu kaip iš patrankos metimu „pravalo voratinklius“ varžovų vartuose. Gynyba geležinė, puolėjai neranda kelio link mūsų tvirtovės. Apsigynus vėl uždirbame baudinį. Įvartis!!! 3,2,1... Sirena. 29:25. Mes Lietuvos ČEMPIONAI!!! Šokame pergalės šokį kartu su žiūrovais!

Nurimus aistroms, rankininkai buvo pakviesti šventės uždarymui. Čempionai – Varėna, antroji vieta – Vilniaus SM „Tauras“, treti – Zarasai“, ketvirti – Kauno FM „Tauras“. Merginų grupėje 1-oji vieta – Kauno r. SM-1, 2-oji – Kauno r. SM-2“, 3-oji – Klaipėdos „Viesulo“ SC, 4-oji – Vilniaus SM „Tauras“. Lietuvos rankinio federacijos įsteigtas taures komandų kapitonams įteikė Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta. Komandos prizininkės buvo apdovanotos medaliais, kuriuos įteikė Lietuvos daugkartinis čempionas, vyrų rinktinės narys, dabartinis Varėnos „Ūlos“ rankinio klubo treneris Tautvydas Mikalauskas. Sportininkams diplomus įteikė LMNŠC atstovas Tomas Stankevičius. Buvo renkami ir geriausi bei naudingiausi komandų žaidėjai. Mūsų komandoje atitinkamai pripažinti: komandos kapitonas E. Balkus ir I. Savičius.

Beprotiškai smagu pirmą kartą su šia komanda nugalėti Lietuvos čempionate. Tačiau be Jūsų – Irena Mikalauskiene, Rolandai Markinai, mylimi Tėveliai, kurie žiūrėti savo vaikų varžybų važiavote net iki Klaipėdos, o jau ką kalbėti apie sirgalių, raunančių stogą, - pagalbos nebūtų taip gerai pavykę.

Ačiū visiems, kurie prisidedate prie meilės sportui!