Vanduo gali apsaugoti nuo ligų: mokslininkai atskleidė naujus duomenis

Pasaulis
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Visi žino, kaip svarbu užtikrinti tinkamą skysčių balansą. Tačiau vanduo ne tik padeda termoreguliaciniams procesams ar užtikriną puikią odos sveikatą. Kokią naudą gauname kasdien išgerdami reikiamą kiekį vandens?

Chroniškų ligų prevencijai

Kasdien išgeriant pakankamą kiekį vandens galima sumažinti riziką sirgti chroniškomis ligomis arba jas atitolinti, teigia Nacionalinis Sveikatos institutas Anglijoje. Pasak mokslininkų, vanduo padeda sulėtinti senėjimo procesus, atitolina senatvei būdingų ligų pradžią. Per trisdešimt metų surinkti moksliniai duomenys atskleidė, kad visą gyvenimą reikiamais kiekiais vartojamas vanduo padėjo atitolinti aterosklerozę. Tyrime dalyvavę asmenys, kurie neišgerdavo reikiamo kiekio vandens anksčiau pastebėjo senėjimo procesus, dažniau kentėjo nuo širdies ligų, insulto, kraujagyslių ligų, diabeto ar Alzheimerio.

Kiek vandens išgerti kasdien?

Kasdien būtina užtikrinti tinkamą skysčių kiekį savo organizmui – didžiąją to dalį turi sudaryti vanduo, bet galima vartoti ir daug skysčio turinčius vaisius, daržoves ar net natūralias sultis.

Anglijos nacionalinės Medicinos akademija skelbia, kad vidutiniškai moterys turėtų kasdien suvartoti apie 2,7 litrus skysčių, o vyrai – apie 3,7 litrus. Vidutiniškai apskaičiuota, kad vandens gauname su maistu (daržovės, sriubos, vaisiai) ir geriant gryną vandenį. Santykis tarp suvartojamų skysčių maisto pavidalu ir gryno vandens turėtų būti apie 80:20. Paprasčiau tariant kasdien moterims reikėtų išgerti apie 9 puodelius gryno vandens per dieną, o vyrams – 12.

Parengta pagal CNN.com informaciją.