Ignalinos rajono vandens telkiniai gausiai įžuvinti lydekomis

Ignalinos rajono vandens telkiniai gausiai įžuvinti lydekomis
Utena
Unsplash.com nuotr.
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Rytų regiono žuvivaisos skyriuje Ignalinoje, Pietų regiono žuvivaisos skyriuje Laukystoje ir Simne dirbtinai išveisti paauginti lydekaičių jaunikliai gausiai papildė šalies vandens telkinius. Šiomis žuvimis papildyti net 22 Ignalinos rajono vandens telkiniai.

240 tūkst. vnt. paaugintų lydekų jauniklių išleista į Dysnų ežerą, 400 tūkst. vnt. apsigyveno Drūkšių ežere. Dalis lydekų šiųmetukių į naujus namus bus išleistos rudenį.

Lydeka yra viena vertingiausių Lietuvos vandenyse gyvenančių plėšrūnių. Ši žuvis yra ne tik geras biomelioratorius, bet ir puikus mėgėjiškos žūklės objektas. Ne veltui sakoma, kad jei nėra lydekos – nėra ir didžiosios žūklės. Gal todėl dirbtiniu šios žuvies veisimu Lietuvoje užsiima daug žuvininkystės ūkių. Visgi didžiausius šių žuvų kiekius, skirtus valstybinių vandens telkinių įžuvinimui, užaugina Žuvininkystės tarnyba.

Iš viso šiais metais, siekiant gerinti mėgėjų žvejybos sąlygas, ruošiamasi į daugiau nei 200 ežerų, tvenkinių ir upių išleisti 3 mln. vnt. paaugintų lydekų jauniklių ir 210 tūkst. vnt. lydekų šiųmetukių. Pernai į Lietuvos valstybinės reikšmės vandens telkinius buvo išleista 3 mln. vnt. paaugintų lydekų jauniklių ir 68 tūkst. vnt. lydekų šiųmetukių.