PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2022 m. Kovo 7 d. 13:13

Vandens nauda organizmui ir odai: ką reikia žinoti?

Vilnius

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


207731

Vanduo – gyvybiškai svarbus ir tą žino visi. Jis atlieka svarbias biologines funkcijas, reguliuoja organizme šilumą, perneša įvairias medžiagas, palaiko tarpląstelinį slėgį ir ląstelių formą, padeda skaidyti biologines medžiagas. 

Taigi, ne tik gerti vandenį bet ir lankytis tokiose vietose kaip vandens parkas ar pirtis yra labai naudinga mūsų kūnui bei sielai.

2 litrai

Kiekvienas iš mūsų per dieną turi išgerti 8 stiklines skysčių. Iš tiesų, moterys per dieną turėtų išgerti apie 2 litrus vandens, kitaip sakant – apie 8 stiklines, o vyrams rekomenduojama išgerti daugiau – 3 litrus arba 12 stiklinių ne tik vandens, bet ir kitų skysčių. Tačiau organizmui naudingi ne visi skysčiai. Vanduo, sriuba, sultys ir arbata padeda, o štai alus ar kava, priešingai, tik pašalina iš organizmo vandenį.

Pašalinami toksinai

Nors vanduo ne visada neutralizuoja toksinus, tačiau inkstai vandens pagalba pašalina nereikalingas atliekas. Jei geriame mažai vandens, inkstai negauna pakankamai skysčių, kurių reikia normaliai jų funkcijai palaikyti.

Odos sveika būklė

Taip kaip organizmui būtinas vanduo, taip jis reikalingas ir mūsų odai, todėl kuo daugiau vandens išgeriame, tuo oda mažiau šerpetoja, sausėja. Žmogaus oda ilgiau išlieka jaunatviška, skaisti, elastinga. Todėl, labai svarbu SPA, o SPA dviems – dar geriau, nes tai nauda ne tik kūnui, bet i sielai – meilei.

Svoris

Vanduo tiesiogiai neskatina svorio kritimo, bet jis gali pagelbėti svorio metimo procese. Vanduo – užkemša skrandį, todėl norisi mažiau valgyti. Prieš kiekvieną valgį išgerkite stiklinę vandens ir tokiu būdu mažiau suvalgysite.

Šaltas dušas

Maudynės lediniame vandenyje yra ekstremalus pomėgis, tačiau maudytis šaltesniame duše yra visai kas kita. Tai galite daryti ir jūs, juolab, kad tai turės teigiamos įtakos sveikatai, geresnei nuotaikai, svoriui ir netgi grožiui. Tam nereikia ledinio dušo, užtenka šalto, vėsaus.

Pirmiausia su šaltu vandeniu kontaktuoja mūsų oda. Jei ji atšąla, oda šią informaciją siunčia į smegenis, o šis organas informaciją siunčia toliau: į kraujagysles, raumenis ir rudintus riebalus.

Lietuvos sporto universiteto laboratorijoje mokslininkai dvejus metus tyrė, kaip žmogaus organizmas reaguoja į šaltį. Tris savaites savanoriai kiekvieną rytą lipdavo į maždaug 14 laipsnių šilumos vandenį – mokslininkai stebėjo, kaip keičiasi kūno temperatūra, pojūčiai, tyrė kraują, imuninės sistemos reakcijas. Pastebėta, kad tyrimo dalyviai žiemą nesirgo.

Remiamas turinys