Vandens lygis Šilutėje pakilo dar: gyventojams teikiama pagalba

422931724_683934927242798_5553226534214288926_n
Šilutė
Šilutės rajono savivaldybės nuotr.
Viktorija Smirnovaitė (ELTA) Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Potvynis Šilutėje kol kas neslūgsta – vandens lygis toliau kyla, tačiau nebe taip sparčiai, kaip praėjusią savaitę, sako rajono meras Vytautas Laurinaitis. Pasak jo, apsemtuose gyvenamuosiuose namuose likusiems gyventojams pagalbą teikia seniūnijos, taip pat – Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

„Viskas normaliai. Kūlynuose kur buvo vandens lygis pakilęs, tai dabar apie 20 cm tik pakilo, Nemunas, Atmata ties Rusne irgi tik 20 cm pakilo – nedaug. Ties Šilininkais Nemune 9 cm vandens sumažėjo. Praeitą parą buvo 1,4 metro pakilęs. Tai jau stabilizavosi tas didelis vandens pakilimo šuolis“, – antradienio ryto Eltai teigė V. Laurinaitis.

Pasak jo, dabartinis vandens lygis rajone tekančiose upėse siekia apie 380–390 cm.

„Su gyventojais viskas vyksta įprasta tvarka – yra ryšys, yra valtis, jei reikia, botus nuperkame, jei reikia kokios pagalbos – skambina. Daug kas važiuoja ir į darbus, tai jie padeda. Tai čia nieko neįprasto“, – pridūrė meras.

V. Laurinaitis pažymi, jog pavojaus potvynio vandeniui užšalti kol kas taip pat nėra, mat artimiausiomis paromis prognozuojama teigiama temperatūra. Vis dėlto, ilguoju laikotarpiu, pripažįsta V. Laurinaitis, situaciją padėtų spręsti rajone tekančių upių dugnų valymas.

„Čia jau bus tie potvyniai, jie tik didės ir ilgės. Vienintelė dar kažkokia pagalba – tai valyti upes, jų dugną, siurbti dumblą, kad būtų pratekėjimas. Tada būtų galima sumažinti potvynį“, – teigė V. Laurinaitis.

Dėl itin didelio vandens lygio savivaldybėje, Šilutės rajone praėjusią savaitę penktadienį paskelbta ekstremali situacija.

Situacijos operacijų vadovu paskirtas Šilutės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Darius Endzelis teigė, kad gyventojai yra perspėti apsirūpinti būtiniausiais daiktais. Pasak D. Endzelio, sudėtinga nuspėti, kiek laiko truks ekstremali situacija.