Vandens lygis Minijoje slūgsta, keliai pravažiuojami, sako meras B. Markauskas

AKCa450100612128
Klaipėda
Asociatyvi BNS/Fotobanko nuotr.
Sniegė Balčiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Klaipėdos rajone dėl patvinusios Minijos upės situacija pagerėjo – vandens lygis slūgsta, keliai pravažiuojami, sako meras Bronius Markauskas.

„Keliai pravažiuojami – ir Priekulė-Šilutė kelias, ir prie atskirto Šilininkų kaimo. Vandens ant kelių yra, bet jie pravažiuojami“, – BNS pirmadienį teigė Klaipėdos rajono meras.  

B. Markauskas tikisi, kad pirmadienį situacija pagerės, nes nelyja ir nesminga.

„Šąla, o kai šąla, visada šiek tiek mažėja, krenta vandens lygis. Šiam kartui būsime išvargę. Visas šventinis laikotarpis buvo ramus, įvykių nebuvo, niekas neskendo, niekas į griovį nenuvažiavo“, – pridūrė meras.   

Pasak B. Markausko, Minijoje ties Priekule vandens lygis šiuo metu yra 5 metrai 46 cm, anot jo,  maždaug 40 cm mažiau maksimalios ribos, kuri pasiekta prieš keletą dieną.   

„Vandens lygis iki paskutinės metų dienos vakaro krito, paskui 10 cm pakilo iki šio ryto. Čia matyt penktadienį lietaus pasekmė. Kol paviršinis vanduo atiteka iki Minijos, praeina kažkiek laiko. Rodiklis yra Kartena – aukščiau Minijos, ten kilo daugiau vandens lygis Minijoje, bet šįryt jau pradėjo kristi, tai, tikėtina, kad ties Priekule nebeturėt kilti, o turėtų vėl pradėti kristi vanduo“, – BNS sakė B. Markauskas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad stichinis vandens lygis stebimas Leitėje ties Kūlynais ir Nemuno atšakoje Atmatoje ties Rusne.