PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2022 m. Liepos 29 d. 14:36

Valstybinė priešgaisrinė priežiūra – daug atsakomybės ir jokios monotonijos

Vilnius

Etaplius.ltŠaltinis: PAGD inf.


241684

Ieva Ciūnytė ir Viktorija Bagdanavičiūtė jau porą metų dirba Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiosiomis specialistėmis. Beje, jos abi Vilniaus Gedimino technikos universitete (dabar Vilnius TECH) baigė Gaisrinės saugos bakalauro studijas, o dirbdamos – ir Saugos inžinerijos magistrantūros studijas.

Jos yra buvusios kurso draugės, o dabar ir kolegės darbe. Tiesa, merginos dirba skirtingose priešgaisrinės priežiūros srityse: Viktorija specializuojasi gaisrų tyrimuose, o Ieva – statybos užbaigimo procedūrose.

„Studijų metais, padirbėjusi gaisrinės saugos srityje privačiame sektoriuje, norėjau save išbandyti valstybiniame darbe. Dėstytojai irgi labai ragino pasirinkti tarnybą priešgaisrinėje apsaugoje. Tuo metu nedirbau, rašiau baigiamąjį darbą, taip ir susiviliojau pasiūlymu“, – pasakoja Ieva.

O štai Viktoriją jau nuo vaikystės žavėjo darbas policijoje, kariuomenėje ar priešgaisrinėje tarnyboje. Tėvai, matydami dukros susidomėjimą statutine tarnyba, patarė jai rinktis gaisrinę saugą.

Abi džiaugiasi, kad dirba įdomų darbą. „Jame nėra monotonijos, darbas įvairus, išvykstame į objektų patikrinimus, gaisraviečių apžiūras, statybos užbaigimo komisijas, nagrinėjame asmenų skundus ir prašymus, o sugrįžusios į darbo vietą pildome atitinkamus dokumentus. Kiekvieną dieną susiduriame su naujais iššūkiais, bendraujame su įvairiais žmonėmis, šalia visada draugiški ir pasirengę padėti kolegos“, – vardija darbo privalumus pareigūnės.

Tačiau darbe, kaip ir gyvenime, būna visko. Stebina, kad žmonės atsakingesni ir supratingesni dažniausiai tampa tik po gaisro, kad vis dar yra atmestinai žiūrinčių į gaisrinę saugą.

Viktorija prisipažįsta, kad sunkiausia matyti žuvusiuosius ir nukentėjusius gaisruose. „Labai liūdna, kai žmonės netenka asmeninio turto, namų, ar artimųjų“, – sako Viktorija.

Šiame darbe reikia ne tik atjautos, bet ir reiklumo. Ar tokios iš pirmo žvilgsnio trapios merginos geba reikliai vertinti? „Stengiamės į viską žiūrėti atsakingai. Mūsų veiklą griežtai reglamentuoja teisės aktai,“ – atsako pareigūnės.

Jų abiejų teigimu, darbe yra svarbiausia atsakingumas. „Griežti terminai, kurių privalome laikytis ir taisyklės įpareigoja atsakingai vykdyti kiekvieną paskirtą užduotį, tiek dalyvaujant objektų patikrinimuose, gaisrų tyrime bei statybos užbaigimo komisijose ir kitose darbo veiklose. Taip pat svarbu kruopštumas, noras tobulėti, reikia daug skaityti, domėtis, drąsiai klausti kolegų patarimo. Tai darbas, kuris verčia nuolat mokytis“, – teigia Ieva ir Viktorija.

Kaip pavyksta susitvarkyti su užgriuvusia atsakomybe? Merginos neslepia – iš pradžių buvo nelengva. „Darbas reikalauja didelės atsakomybės. Vos pradėjus dirbti, kaip ir kiekvienoje naujoje vietoje buvo sunku, jautėme patirties trūkumą. Tačiau kolegų pagalba, jų kompetencija ir noras padėti, palengvino sunkią pradžią“,– sako Ieva.

Viktorija pripažįsta, kad su kiekviena diena darbe įgyja vis daugiau žinių. Ją labiausiai džiugina situacijos, kuriose viskas baigiasi laimingai. „Labai vertinu, kad žmonės yra dėkingi už pagalbą, dažnai išgirstu išreikštą padėką ugniagesiams gelbėtojams, kad greitai atvyko į įvykio vietą, dirbo profesionaliai ir greitai užgesino gaisrą.“