Valstybės vadovai sveikina 80-metį mininčią keramikę A. Jonuškaitę-Šaltenienę

3503899_e46cce5866a77f693d3800c3badefc52
Utena
ELTA nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Penktadienį dailininkei, keramikei, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatei Aldonai Jonuškaitei-Šaltenienei sukanka 80 metų.

Garbingo jubiliejaus proga laureatę sveikina ir valstybės vadovai, linkėdami įkvėpimo ir dar ne vieno kūrybinio sumanymo išpildymo.

Pasak prezidento Gitano Nausėdos, menininkė savąja kūryba pasakoja ir savotišką žmonijos istoriją – pasitelkusi įvairius tautosakos, mitologijos įvaizdžius ir motyvus, skleidžia santykio su mūsų aplinka perspektyvą.

„Dėkoju Jums už ilgus pedagoginio darbo metus, savitą meninį žvilgsnį, platų kūrybinį palikimą, Lietuvos dailės, keramikos mokykloje ir istorijoje užimantį išskirtinę vietą“, – rašoma valstybės vadovo sveikinime.

Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė sveikinime laureatei kartu padėkojo už Lietuvos garsinimą kitose šalyse bei pėdsaką šalies kultūroje.

„Su savo autentiškais keramikos kūriniais daug keliavote, dalijotės gilų filosofinį pėdsaką turinčiais darbais, garsinote Lietuvos vardą svetur ir turtinote Lietuvos kultūros plotmę. Keramiką susiejote su instaliacijų menu, savo žinias perdavėte studentams. Linkiu Jums atrasti įkvėpimą net ir mažose gyvenimo šukėse ir iš jų kurti savotiškas mozaikas, kuriomis kalbėtų viltis“, – sveikinime teigė premjerės.