Valstybės kontrolei – nauja užduotis: „Ignitis grupės“, „Lietuvos geležinkelių“ ir Registrų centro auditas

8bb2a87ea998765908dbb0d52631ad1f4cd8026a (1)
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Jadvyga Bieliavska Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Parlamentarams svarstant nutarimų projektus dėl švietimo sistemos audito, Seime atsirado dar viena tokia iniciatyva. Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantys Seimo nariai Jonas Pinskus ir Andrius Palionis siūlo pavesti Valstybės kontrolei atlikti valstybės valdomų įmonių „Ignitis grupė“, „Lietuvos geležinkeliai“ ir Registrų centro auditą.

Valstybės kontrolei siūloma atlikti šių bendrovių 2021 ir 2022 biudžetinių metų „finansinį, veiklos ir atitikties valstybinį auditą ir įvertinti audituojamų subjektų materialinių, finansinių ir darbo išteklių naudojimą ekonomiškumo, pirkimų poreikio/pirkimų vykdymo efektyvumo ir rezultatyvumo požiūriu bei atskleisti veiklos tobulinimo galimybes“.
 
Tokį nutarimo projektą įregistravę parlamentarai Jonas Pinskus ir Andrius Palionis pasiūlė ir audito atlikimo terminą – iki 2024 m. gruodžio 1 d.
 
Inicijuoti  trijų įmonių auditą parlamentarai nutarė, vadovaujantis Valstybės kontrolės įstatymu ir atsižvelgdami į ne kartą paviešintus šių įmonių „galimai neskaidraus, neefektyvaus valdymo faktus“.