Valstybės kontrolė šiemet skirs dėmesio valdžios finansams ir viešajam valdymui

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Valstybės kontrolė (VK) šiais metais ketina atlikti 49 auditus ir vertinimus, iš kurių 33 bus baigti. Valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas sako, kad daugiausiai dėmesio bus skirta valdžios finansams ir viešajam valdymui.

„Šiais metais planuodami auditus ir vertinimus daugiausiai dėmesio skyrėme aktualioms valstybės valdymo sritims: tvariems valdžios sektoriaus finansams, saugiai ir pažangiai visuomenei bei veiksmingam viešajam valdymui“, – pranešime teigė M. Macijauskas.

Metų veiklos plane numatyta 15 veiklos, 13 finansinių, trys atitikties ir tiek pat Europos Sąjungos fondų investicijų auditų, aštuoni kiti vertinimai ir septynios biudžeto politikos kontrolės išvados.

Tarp jų yra biudžeto vykdymo, privalomojo sveikatos draudimo ir „Sodros“, rezervinio, pensijų anuitetų, garantinio ir ilgalaikio darbo išmokų fondų, ekonominės raidos scenarijaus, Lietuvos stabilumo programos bei valdžios biudžeto projektų vertinimas.

Anot pranešimo, šiemet bus baigti gyventojų aprūpinimo vaistais, elektros energetikos priežiūros, pagalbos pabėgėliams ir jų socialinės integracijos, įslaptintų pirkimų priežiūros ir kontrolės, viešųjų ir administracinių paslaugų skaitmenizavimo valdymo veiklos auditai.