Valstybės atkūrimo diena – su pagarbos ženklais krašto kūrėjams

Kaunas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kauno rajono savivaldybė

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje įvyko iškilmingas minėjimas, kuriame meras Valerijus Makūnas Kauno rajono savivaldybės garbės ženklais apdovanojo kraštui nusipelniusius asmenis.

„Hegelmann Group“ akcininkas ir Kauno apskrities futbolo federacijos viceprezidentas Anton Hegelmann už verslo plėtrą ir sporto vystymą Kauno rajone apdovanotas pirmo lygio garbės ženklu. Pakaunėje įsikūrusi vokiško kapitalo logistikos įmonė kuria darbo vietas, organizuoja socialines iniciatyvas, o jų suburta futbolo komanda FC „Hegelmann“ atstovauja Kauno rajonui ir garsina krašto vardą.

Pirmo lygio garbės ženklas įteiktas ir Kačerginės mokyklos-daugiafunkcio centro direktorei Aurikai Laurinaitienei. Ji apdovanota už pagalbą Ukrainos vaikams ir reikšmingus bendruomenėje įgyvendintus kultūros bei švietimo projektus.

Antro lygio garbės ženklai buvo įteikti trims pilietiškais poelgiais pasižymėjusiems asmenims. Kauno rajono viešosios bibliotekos Vilkijos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė įvertinta už kultūros iniciatyvas ir bendruomeniškumo skatinimą.

Ūkininkas iš Zapyškio seniūnijos Laimas Šileika yra aktyvus bendruomenės narys, jau 10 metų prižiūri seniūnijos kelius. Jo pastangomis buvo sutvarkytos senosios Kuro ir Braziūkų kapinės, suremontuota Braziūkų Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia.

Raudondvariškis, ilgametis Kauno rajono savivaldybės tarybos narys Gvidas Rutkauskas įvertintas už aktyvią politinę veiklą ir nuopelnus bendruomenei.

Garbės ženklas taip pat buvo įteiktas kitam Tarybos nariui, aktyviam Vilkijos bendruomenės atstovui Jonu Gurskui, kuris apdovanojimui buvo teiktas pernai, bet dėl susiklosčiusių aplinkybių jo negalėjo atsiimti.

Trečio lygio garbės ženklais apdovanoti 7 asmenys, savo veikla garsinantys Kauno rajoną: UAB „Radė“ direktorius Albertas Cikanavičius, Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Tomas Erbrėderis, UAB „Kvesų karjeras“ direktorius Vytautas Kregždė, UAB „Tigrasa“ vadovas Vidmantas Salminas, Kauno technologijos universiteto (KTU) studentė Meda Surdokaitė, skulptorius Tadas Vosylius bei buvęs Juragių radijo ir televizijos stoties inžinierius Antanas Zumaras, aktyviai dalyvavęs istoriniuose Sausio 13-osios įvykiuose.

„Esu dėkingas visai bendruomenei, kiekvienam jos nariui už didesnius ar mažesnius darbus. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad kuriate gerovę ne tik sau, bet ir padedate silpnesniems. Iš savo senelių ir prosenelių paveldėjome valstybę, todėl privalome gyventi taip, kad ateinančios kartos galėtų apie mus sakyti: jie kūrė ir išsaugojo mums Lietuvą“, – kalbėjo meras V. Makūnas.

Renginį vedė aktorius Egidijus Stancikas, koncertavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ir dainų ansamblis „Ave Vita“ (meno vadovė ir choreografė Goda Puleikytė, vokalinės grupės vadovė Rasa Kazakevičienė, instrumentinės grupės vadovas Gintaras Vilčiauskas).