„Valstiečiai“ siūlo suteikti galimybę visiems elektros energijos vartotojams grįžti pas visuomeninį tiekėją

Lietuva
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Pasak „valstiečių“, iki šiol galiojanti tvarka yra ydinga – mat, pažymima išplatintame LVŽS pranešime, elektros naudotojai neturi jokios galimybės grįžti pas visuomeninį tiekėją, nors priverstine tvarka privalėjo pasirinkti nepriklausomą tiekėją.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija siūlo suteikti galimybę visiems elektros energijos vartotojams grįžti pas visuomeninį tiekėją, nežiūrint kuriame etape yra pasirašyta elektros energijos tiekimo sutartis.

Frakcijos narių nuomone, būtina panaikinti 6 mėnesių laikotarpį, po kurio garantinis tiekimas galėtų būti nutrauktas, o esant garantiniam tiekimui, netaikyti numatyto 1,15 ir 1,25 koeficiento. Tai užfiksuota LVŽS siūlymuose dėl Elektros energijos įstatymo pakeitimų.  

„Pasirinkimas turi būti be valstybės privalomo nurodymo, leidžiant žmogui laisvai apsispręsti. Daugelis buitinių elektros energijos vartotojų, pasirašiusių sutartis su nepriklausomais elektros energijos tiekėjais ir mokantys ženklias sumas už elektros energijos tiekimą, jaučiasi apgauti, lyginant su tais, kuriems šis laikotarpis pratęstas iki 2026 m.“, – sako LVŽS frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė.

Anot A. Norkienės, tokia tvarka visiškai negina vartotojo, riboja jo galimybes keisti nepriklausomą tiekėją ir visiškai nesudaro galimybės vėl pasirinkti visuomeninio tiekėjo.

Pasak LVŽS frakcijos seniūnės pavaduotojos Guodos Burokienės, kita problema yra garantinio tiekimo kaina, kuri 15 ir 25 proc. didesnė priklausomai nuo to, ar tai buitinis vartotojas, ar ne.

„Be to, papildomai reikia mokėti už elektros persiuntimą ir su tuo susijusias paslaugas. Manome, kad tiekimo kaina turėtų nepriklausyti nuo vartotojo statuso, nes pagrindinis rodiklis yra suvartotas elektros energijos kiekis, o ne tai, kas ją vartoja“, – teigia G. Burokienė.