PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Lapkričio 14 d. 17:50

Valdančiąja dauguma pasipiktinę žmonės renkasi į protesto akciją prie Seimo: smerkia antisemitizmą

Lietuva

Protestas "Dešimt tylos minučių". ELTA / Dainius Labutis

EtapliusŠaltinis: ELTA.LT


329127

Antisemitiniais pareiškimais parlamentaro priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio partijai „Nemuno aušra“ prisijungus prie valdančiosios koalicijos, ketvirtadienį žmonės ėmė rinktis į prie Seimo organizuojamą protestą „Dešimt tylos minučių“.

Kaip anksčiau Eltai sakė policijos atstovai, nors prašyme dėl renginio nurodoma, kad jame dalyvaus apie 300 žmonių, spėjama, kad prie parlamento pasirodys apie keli tūkstančiai protestuotojų.

Protesto akcijos ketvirtadienį taip rengiamos ir Kaune bei Tauragėje.

Protesto prie parlamento metu Vilniaus policija ketina pasitelkti sustiprintas pajėgas, prie Seimo viešąją tvarką padės užtikrinti ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Į premjerus siūlomas socialdemokratas Gintautas Paluckas žurnalistams sakė nesuprantantis, kodėl rengiamas protestas prie Seimo rūmų. Politikas ragino besipiktinančius gerbti demokratiškai per Seimo rinkimus išreikštą žmonių valią. Visgi G. Paluckas užsiminė, kad greičiausiai išeis pabendrauti su prie parlamento susirinkusiais protestuotojais.

Sužinojęs apie organizuojamą protesto akciją, R. Žemaitaitis anksčiau kvietė gyventojus atvykti prie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos garbės pirmininko Vytauto Landsbergio namų Žvėryne ir ten uždegti žvakutę, taip surengiant protesto akciją prieš politiko veikas, esą nukreiptas prieš Lietuvą. Dėl šių politiko pareiškimų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesantaikos kurstymo, pats R. Žemaitaitis vėliau teigė neraginantis eiti protestuoti prie V. Landsbergio namų.

ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis pirmadienį viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.

Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Dėl šio antisemitizmo skandalo ilgą laiką buvo diskutuojama dėl į naująjį Seimą patekusios „Nemuno aušros“ galimybės po rinkimų būti valdančiojoje daugumoje.

#SEIMAS#PROTESTAS#ŽEMAITAITIS#KOALICIJA#POLICIJA