Vakarų Lietuvoje prasideda lauko taktinės pratybos

20211202_131049
Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vakarų Lietuvoje pirmadienį prasideda tris dienas truksiančios lauko taktinės pratybos „Brave Griffin 24-I“ („Drąsus Grifonas“).

Kaip pranešė Lietuvos kariuomenė, iki ketvirtadienio jos vyks Klaipėdos, Tauragės, Šilutės, Šilalės rajonų ir miestų savivaldybių teritorijose.

Pratybose dalyvaus Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigada „Žemaitija“  ir jos padaliniai, Karo policija, Krašto apsaugos savanorių pajėgų 3 ir 6 rinktinės bei sąjungininkai iš Jungtinių Amerikos valstijų.

Kaip skelbiama, „Brave Griffin 24-I“ pratybų pagrindinis tikslas – patikrinti brigados „Žemaitija“ gebėjimą vykdyti štabo ir padalinių perdislokavimą į numatytus rajonus.

„Tuo pačiu, pratybų metu tikrinsime vienetų reagavimą į parengties lygius bei budrumo lygių procedūras, vadaviečių išskleidimą, ryšių patikrinimą, be to, bus vykdomas taktinis žygis, demonstruojant brigados mobilumą“, – skelbiama kariuomenės pranešime. 

Informuojama, kad pratybų laikotarpiu, šviesiuoju ir tamsiuoju paros metu, minėtose teritorijose judės karinė technika ir kariai su ginklais. Šaunamosios ir pirotechninės imitacinės priemonės bei karinės inžinerinės priemonės nebus naudojamos.