Vaizdo įrašas parodo, kodėl nuleisdami vandenį visada turėtumėte uždaryti klozeto dangtį

Pasaulis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Mokslininkai, naudodami lazerius, įrašė vaizdo įrašą, kuriame matoma, kaip svarbu uždaryti klozetą prieš nuleidžiant vandenį. Norėta parodyti plika akimi nematomus lašelius, kurie kaskart paplinta aplinkui.

Vaizdo įraše matomi ryškiai žali, lazerių nuspalvinti, vandens lašeliai. Jie nufilmuoti laboratorijoje, tualete nuleidžiant vandenį. Šio veiksmo metu susidaro mažų lašelių debesis, žinomas kaip aerozolis, galintis platinti mikrobus. Vaizdo įrašas rodo, kaip plačiai šie lašeliai gali pasklisti.

Tyrimo autorius Kolorado universiteto inžinerijos profesorius Johnas Crimaldi žurnalui „Business Insider“ sakė, kad komanda ir pati nustebo, pamačiusi rezultatus. Mokslininkai nesitikėjo, kad iš klozeto pakilęs lašelių debesis taip plačiai pasklinda.

„Rezultatai rodo stebėtinai aktyvų ir greitą aerozolių srautų, pernešančių mikrobų daleles, judėjimą iš klozeto. Nusiplauti rankas ir klozeto dangtį nepakanka. Aerozolių debesis užpildo visą tualeto patalpą“, – sakė J. Crimaldi.

Laimei, yra paprastas būdas, kaip apsisaugoti nuo potencialiai kenksmingų mikrobų.

Nebraskos universiteto medicinos centro mikrobiologas Joshua Santarpia sakė, kad siekiant sumažinti lašelių plitimą, prieš nuleidžiant vandenį tualete, patariama uždaryti klozetą dangčiu.

Mikrobiologas siūlo viešuosiuose tualetuose dėvėti veido kaukes, norint išvengti galimai išplitusių mikrobų.

„Viešuosiuose tualetuose uždaros erdvės gali būti prastai vėdinamos, todėl mikrobų debesis lengvai plinta“, – sakė jis.