Vairuotojų kvalifikacijos kortelės – nuo 2024-ųjų liepos

4a2871acf11612695d11fef1a84afe85983ceee0
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Sniegė Balčiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Krovininių ir keleivinių automobilių vairuotojų kvalifikacijos kortelės laiku nepradėjo veikti dėl objektyvių priežasčių – užtrukusių viešųjų pirkimų procedūrų, sako vidaus reikalų viceministrė.

„Yra vėluojama. Labai objektyvios priežastys. Tai yra nesusiję su pačia įstaigos (valstybės įmonės „Registra“ – BNS) veikla, tai yra susiję su direktyvos priėmimu, tai yra susiję su viešaisiais pirkimais, kurie ir lėmė tą tokį vėlavimą, dėl ko turime nukelti vairuotojų kortelių įsigaliojimą. Tai nieko bendra neturi su pačia įmonės veikla“, – antradienį parlamentarams teigė Sigita Sčajavienė. 

Šios kortelės turėjo įsigalioti nuo šių metų lapkričio, bet Vidaus reikalų ministerija Seimui siūlo  terminą atidėti  iki 2024-ųjų liepos. S. Sčajavienė antradienį Seime pristatė tai numatančią Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisą.  

„Išryškėjo praktinės objektyvios šios nuostatos įgyvendinimo problemos, kurios sąlygojo būtinybę keisti nurodytą datą“, – teigė viceministrė. 

„Regitra“ šių kortelės blankų gamybos pirkimą inicijavo 2022 metų rugpjūtį, užtruko dalyvių patikimumo vertinimas, be kurio „Regitros“ viešųjų pirkimų komisija negalėjo vertinti pasiūlymų. Informacija apie jų patikimumą gauta tik šį sausį, sutartys sudarytos balandį, o galutinis kortelių grafinis projektas „Regitrai“ pateiktas rugpjūtį, o blankų gamyba trunka 8-10 mėnesių.