Vaikų vasaros stovyklos bibliotekoje: prasmingai, įdomiai ir smagiai praleistas laikas

Panevėžys
Vaida Žalienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Prabėgus pirmajam vasaros mėnesiui, finišavo ir Panevėžio Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje organizuojamos, jau devynioliktus metus skaičiuojančios, vaikų vasaros stovyklos. Prasmingu ir nuotykiais kvepiančiu vaikų laisvalaikiu šiemet pasirūpino Panevėžio miesto savivaldybė, Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios biblioteka, rėmėjai, stovyklautojų tėveliai. Šiemet vaikų vasaros stovyklos bibliotekose prasidėjo iškart pasibaigus mokslo metams.

Vienos tęsėsi iki Vasarvidžio (Joninių) šventės, kitos baigėsi birželio 30-ąją ir liepos 1-ąją. Šiemet panorusių dalyvauti stovyklose skaičius nemažas: 164 vaikai, užregistruoti net 1403 apsilankymai, įvyko 82 užsiėmimai. Smagu pranešti, kad 42 stovyklautojai tapo naujais bibliotekos skaitytojais.

Vaikų vasaros stovyklos šiemet išsiskyrė nuotykiais, pramogomis ir aktyviu laisvalaikiu: Šiaurinėje bibliotekoje vyko jau tradicine tapusi stovykla „Vasaros dėlionė“, Smėlynės biblioteka kvietė pažinti technologijų pasaulį stovykloje „Žinių ir technologijų enciklopedija“, vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ kvietė aktyviai dalyvauti stovykloje „Judėk – pažink – atrask“, biblioteka „Židinys“ džiaugėsi vasaros nuotykiais stovykloje „Bėgam su vasara“, o vaikų biblioteka „Žiburėlis“ akcentavo vaikų kūrybiškumą stovykloje „Vasaros karuselė“.

Penkios vaikų vasaros stovyklos padovanojo ne vieną įsimintiną nuotykį: lankėsi įvairių sričių žinovai, knygų autoriai, menininkai, įvyko daug išvykų, ekskursijų, stovyklautojai linksminosi putų šou, dalyvavo magiškame ir nuotaikingame Burbulų Dėdės pasirodyme, šėlo su šokančiu Meškučiu, išdykavo drauge su vaikams gerai žinoma knygų heroje Pepe Ilgakojine. Susitikti su stovyklautojais ir jiems suteikti žinių panoro ne vienas įvairių sričių specialistas.

Vaikus aplankė ir apie žoleles papasakojo žolininkas, vaistažolių žinovas Marius Lasinskas, tautodailininkė Rasa Grigienė pakvietė išbandyti ebru piešimo techniką, apie kino istoriją stovyklautojai sužinojo iš kino edukatorės Gintės Žulytės, neuroedukatorė Rėda Grigaitienė pamokė pratimų, kurie padeda atsikratyti baimės, pykčio, liūdesio, Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuro specialistės papasakojo apie vaistinių žolelių naudą organizmui, suteikė žinių apie aplinkosaugą ir sveiką gyvenseną. Stovyklautojus aplankė ir dailės terapeutė, dailininkė Vaida Virbalaitė–Šablevičienė, kuri parodė kaip dailės terapijos dėka galima susidraugauti su savo jausmais ir užklupusiomis emocijomis, daug žinių suteikė Panevėžio regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus kariai – kpt. Rasa Grigalienė ir št. srž. Renaldas Stuknys.

Stovyklų metu vaikams netrūko kūrybinių užsiėmimų ir edukacijų. Įvyko sensorinio skaitymo edukacinis užsiėmimas „Mėnulio žemėlapis“, užsiėmimas „Kvapų vaistinė“, „Akmenų sriuba“, stovyklautojai mielai dalyvavo edukacijoje „Mandalos pagal gimimo datą“ su tautodailininke Jurgita Čiplyte. Vaikų kūrybiškumas skleidėsi piešiant fraktalinius piešinius, taškines mandalas akrilu ant plokščių akmenukų, gaminant didelį namą fėjoms, veriant draugystės apyrankes iš karoliukų. Stovyklautojai pristatė savo talentus „Talentų šou“, papasakojo apie mylimiausią augintinį. Teko ir pamąstyti – aktyviai dalyvavo žinių turnyre „Ir meška, ir skruzdėlytė“.

Nebuvo pamirštos ir technologijos – vaikai išbandė virtualios realybės akinius, kurie nukėlė į margaspalvį vandenyno pasaulį, susidraugavo su dronu edukaciniame užsiėmime „Technologijos aplink mus“. Šiemet stovyklose smaližiauta – kol vieni patys gaminosi gardų tortą, kiti ragavo šviežią medų su traškiais agurkais. Netrūko ir išvykų. Šiais metais stovyklautojai nukeliavo į gerai žinomas Panevėžio miesto vietas: apsilankė atnaujintame Panevėžio kraštotyros muziejuje, Panevėžio gamtos mokykloje, drauge su Karlsonu susipažino su teatru „Menas“, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, išbandė savo jėgas Panevėžio lėlių vežimo teatre, smalsavo Juozo Miltinio palikimo studijų centre, tvarumo idėjų sėmėsi lankydamiesi parduotuvėje „Be pakuotės“, Panevėžio aklųjų bibliotekoje domėjosi apie Brailio raštą, aplankė seniausią Lietuvoje (devyniasdešimt trečius metus skaičiuojantį ir dar veikiantį!) aeroklubą, užsuko ir į Panevėžio Gyvūnų Globos Draugiją, dalyvavo ekskursijoje po Panevėžio apylinkės teismą, linksminosi švenčių, pramogų ir poilsio erdvėje „ON NEON“, susipažino su Panevėžio Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės šauliais, kurie ne tik suteikė daug informacijos, bet ir paruošė kliūčių ruožą stovyklautojams.

Daug prisiminimų padovanojo ekskursijos. Stovyklautojai lankėsi Krekenavos lankytojų centre, karamelės gaminimo subtilybių mokėsi Rokiškio rajone įsikūrusiame Salų dvare, pasidžiaugė alpakų, lamų ir ožkų su ožiukais draugija Medikonių kaimo alpakų ūkyje. Norisi pasidžiaugti Smėlynės bibliotekos vaikų vasaros stovyklos metu organizuotu iššūkiu „Užsiaugink skaitymo raumenį“ – stovyklautojai buvo kviečiami skaityti knygas ir jas registruoti. Bibliotekos kolektyvui buvo smagu matyti, kaip aktyviai buvo priimta ši iniciatyva: vienus pagavo sportinis azartas, o kiti atvirkščiai – mėgavosi skaitymo procesu. Džiugu, kad vaikai ne tik skaitė, tačiau ir aptarė, rekomendavo knygas draugams.

Taip vieni stovyklautojai atrado skaitymo malonumą, o kiti – prisiminė kiek primirštą pomėgį. Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka dėkoja rėmėjams, prisidėjusiems prie smagių ir žaismingų stovyklautojų pramogų – renginių organizatoriui, animatoriui Daugvydui Staniūnui (šokantis Meškutis), renginių organizatorei, animatorei Neringai Bagdonienei (Pepė Ilgakojinė). Padėka skrieja ir „Leliukų bitėms“ už saldžią dovaną – medų. Biblioteka dėkoja savanoriui – gimnazistui Audriui Šiaučiūnui – už pagalbą stovyklos metu. Vasara dar tik atskleidžia gražiausias savo spalvas, todėl Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka kviečia nepamiršti ir užsukti į biblioteką – juk čia laukia nuotykiai ne tik knygose! Vaida Žalienė Vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui Bibliotekos archyvo nuotraukos