PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2023 m. Birželio 30 d. 09:00

Vaikų vasara prasidėjo turiningomis veiklomis bibliotekoje

Šiauliai

Bib­lio­te­kos nuo­tr.

EtapliusŠaltinis: Savaitraštis „Etaplius“


271612

Pasibaigus mokslo metams, pradinukų tėveliai rūpinasi vaikų užimtumu jų atostogų metu, ieško prasmingos ir įdomios veiklos. Tam puikiai pasirengę Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniai, ir šiemet pasiūlę vaikų užimtumo veiklas. Nuo birželio 19 d. Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų tak. 8) susirinko būrys vaikų, norinčių prasmingai, turiningai ir linksmai pradėti vasaros atostogas. Į nemokamą valandinę stovyklą „Vasaros startas 2“ užsiregistravo 18 įvairių miesto mokyklų vaikų nuo 7 iki 11 metų. Vaikų laisvalaikiui pasiūlyti edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės, stalo ir judrieji žaidimai, virtualios realybės akiniai.

Veiklos vyko bibliotekos erdvėse ir kiemelyje

Pirmąją stovyklos dieną, susipažinę su biblioteka ir vienas su kitu, vaikai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Vasaros etiudas“. Grafikė Sandra Sukarevičiūtė supažindino su ypatinga grafikos rūšimi – monotipija. Naudotos neįprastos darbo priemonės – stiklo plokštė, spaudos dažai, voleliai. Kompoziciją vaikai kūrė ant dažais padengtos plokštumos, braukle valė dažų perteklių ir formavo piešinį. Procesą kartojo tris kartus skirtingomis spalvomis. Vaikai džiaugėsi savo sukurtais darbeliais, kiekvienas atspaudas išėjo vienintelis ir nepakartojamas.

Veiklų metu stovyklautojai dalyvavo smagioje STEAM edukacijoje, kurią vedė Lieporių filialo vyresnioji bibliotekininkė Simona Stelmakovaitė. Vaikai iš krakmolo ir priedų gaminosi naminį modeliną. Vėliau stovyklautojai pūtė balionus be lūpų, į pagalbą pasitelkdami buityje naudojamus šarmą ir rūgštį. Šis procesas vaikams buvo labai įdomus, nes balionai patys prisipūtė be jokių didelių pastangų.

Pertraukėlių tarp organizuotų veiklų metu vaikai laiką leido bibliotekos kiemelyje. Kiekvienas čia galėjo rasti sau patinkančią veiklą – piešti spalvotomis kreidelėmis, pūsti muilo burbulus, žaisti judriuosius žaidimus.

Bibliotekoje vasaros atostogas leidžiančius vaikus aplankė skautai

Viena įdomiausių dienų buvo susitikimas su Šiaulių tunto Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino draugovės nariais. Draugovės vadovas Mangirdas Šlapelis papasakojo apie skautų judėjimo užuomazgas XX a. pradžioje, tradicijas ir ritualus, apie tai, kokie yra šiandieniniai skautai ir kaip jiems sekasi kasdieniame gyvenime realizuoti skautų „tėvo“ R. Badeno Pauelio sufomuotas idėjas. Savo pasakojimą iliustravo akimirkomis iš draugovės stovyklų, žygių, švenčių, pilietiškumo renginių, paminėjo įdomių faktų apie šiuolaikinį skautų judėjimą.

Po įdomaus ir įtraukiančio pasakojimo skautų vadovas pasiūlė kai kurias veiklas išbandyti praktiškai. Gedimino draugovės sesės pademonstravo, kaip rišti pagrindinius mazgus. Reikėjo ne vieno bandymo, kol pavyko tikrasis mazgas, piemenų kilpa. Daug laiko skautai praleidžia gamtoje, visi turi mokėti pasidaryti priedangą ir susikurti laužą. Iš pradžių vaikams duota užduotis iš sausų šakų sukrauti po kelis skirtingų tipų laužus. Skautų vadovas paaiškino klaidas, pademonstravo, kaip tą padaryti saugiai. Susitikimo pabaigoje visi draugiškai žaidė skautų pasiūlytus žaidimus, estafetes.

Vyko savanorės Elvitos edukacija ,,Kelionė po Azijos šalis“

Bibliotekoje savanoriaujanti Lieporių gimnazijos moksleivė Elvita Benešiūnaitė vedė savo iniciatyvinę edukaciją „Kelionė po Azijos šalis“. Ji turi pomėgį, susijusį su Azija, Rytų kultūra, tradicijomis, maistu, muzika. Elvita norėjo savo pomėgiu ir žiniomis pasidalyti su vaikų vasaros stovyklos dalyviais ir jiems pristatė egzotines pasaulio šalis. Vaikai prisiminė visus pasaulio žemynus ir plačiau sužinojo apie Aziją, jos gyventojus, kalbas, maistą, vėliavas, atliko kūrybines užduotis.

Edukacijos dalyviai išbandė Rytuose populiarų popieriaus lankstymo būdą – origamį. Nors lankstymo technika buvo gana sudėtinga, visiems pavyko pasigaminti po popierinę varlytę. Stovyklautojai pabandė rašyti japonų, kinų, korėjiečių, arabų ir indų rašmenimis. Vaikai pagilino geografines žinias, daug sužinojo apie mums tolimas ir neįprastas šalis, jų ypatumus ir labai gerai praleido laiką.

Stovyklautojai mėgavosi smėlio ir spalvų edukacija

Paskutinė vasaros stovyklos diena prasidėjo nuo smėlio ir spalvų edukacijos, kurią vedė bibliotekininkė Gintana Sutkutė-Sorakienė. Jos metu vaikams buvo papasakota apie smėlio kilmę, rūšis, panaudojimo būdus. Šiek tiek vėliau stovyklautojai žiūrėjo vaizdinę medžiagą apie smėlio skulptūrų festivalį bei japoniško sodo kūrimo subtilybes, klausydamiesi terapinės muzikos, kūrė japoniško sodo interpretacijas. Po daug pastangų reikalaujančio kūrybinio proceso buvo sukurti labai gražūs darbeliai, o išrinkta komisija vertino ir rinko pačius subtiliausius ir meniškiausius mini japoniškus sodus. Geriausių kūrinių autoriai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Savaitę trukusi vaikų vasaros stovykla baigėsi. Vaikai turiningai ir linksmai praleido laiką, įgijo naujos patirties, kūrė dailės darbelius, bendravo, susipažino su bibliotekos veiklomis ir galimybėmis. Bibliotekoje praleistą laiką vaikams primins nauji draugai, sukurti kūrybiniai darbeliai, smagūs prisiminimai.

Mokinių užimtumas organizuojamas įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą priemonę „Vaikų vasaros užimtumo programa bibliotekoje“.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Reklama