Vaiko teisių specialistai siekia apriboti Vilčinskų valdžią vaikams

6479de853ec3320230602tbil150449
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vaiko teisių specialistai siekia apriboti savo vaikų pagrobimu įtariamų Vilčinskų valdžią jiems.

„Galime patvirtinti, kad Kauno apylinkės teisme yra iškelta civilinė byla dėl neterminuoto tėvų valdžios apribojimo ir išlaikymo vaikams priteisimo. Teismo prašoma jūsų minimiems asmenims apriboti tėvų valdžią mažamečių vaikų atžvilgiu“, – BNS penktadienį informavo teismo atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.

Pirmasis apie tai pranešė portalas 15min.lt.

Pasak teismo atstovės, Ingai ir Mindaugui Vilčinskams yra įteikti dokumentai. M. Vilčinskas byloje yra pateikęs reikalavimą, jog Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos juridinis kodas yra neteisingas.

Savo vaikų pagrobimu ir pasikėsinimu neteisėtai kirsti valstybės sieną įtariamas vyras yra suimtas, jis apskundė šią kardomąją priemonę.

Jo sutuoktinė iš suėmimo buvo paleista rugpjūčio 9 dieną, pasibaigus kardomosios priemonės laikotarpiui. Jai skirta intensyvi priežiūra – apykojė, bei įpareigojimas vakare ir naktį būti namuose.

Sutuoktiniai įtariami iš Kaune esančio vaikų gerovės centro „Pastogė“ savavališkai pasiėmę tris savo 5, 7 ir 9 metų amžiaus vaikus. Šeima vėliau surasta ir pasieniečių sulaikyta Lietuvos pasienyje su Baltarusija, kai, kaip teigė teisėsauga, greičiausiai ketino kirsti sieną.

Vaikai iš šeimos buvo paimti birželį. Kaip skelbta, jie nelankė mokyklos, neturėjo asmens dokumentų, nesilankė pas gydytojus, šeima nepriėmė siūlomos pagalbos.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla yra įvardijęs, kad ieškant vaikų buvo dirbama su visuomenės grupe, pasivadinusia „suverenais“. Valstybės saugumo departamentas yra skelbęs, kad ši grupė vadovaujasi „valstybės teisėtumą neigiančia antivalstybine ekstremistine ideologija“.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, tėvas, motina ar artimasis giminaitis, pagrobęs savo ar savo artimųjų vaiką iš vaikų įstaigos arba asmens, pas kurį vaikas teisėtai gyveno, gali būti baudžiamas viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu, areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.