Aktualu2017 m. Spalio 18 d. 14:20

Vaikinų finale – dramatiška kova ir varėniškiai – ČEMPIONAI!

Alytus

17440

Klaipėdoje finišavo Lietuvos jaunių rankinio žaidynės, kuriose varžėsi perspektyviausios šalies rankininkės bei rankininkai. Tarp merginų čempionių titulą iškovojo Garliavos atstovės, o tarp vaikinų stipriausi buvo dramą finale išgyvenę varėniškiai. Geriausiu Varėnos komandos ir rezultatyviausiu Lietuvos Jaunių žaidynių rankinio varžybų žaidėju pripažintas Justas Lynikas.

Kaip įprasta, rugsėjo mėnesį prasidėjo Lietuvos sporto žaidynės, kuriose dalyvavo ir mūsų, Varėnos miesto vyriausi Sporto centro auklėtiniai. Galime didžiuotis, kad mūsų rankininkai pateko į finalinį Lietuvos jaunių žaidynių rankinio varžybų finalinį etapą, kuris įvyko spalio 6-7 dienomis Klaipėdoje. Finalinį ketvertą sudarė Vilniaus, Panevėžio, Molėtų ir Varėnos komandos. Reiktų paminėti, kad varžėsi ir merginų komandos. Ten didesnių netikėtumų nebuvo. Nugalėjo Kauno rajono Garliavos rankininkės, finale palaužusios vilnietes. Tačiau mums įdomu, kaipgi dvi dienas mūsų dzūkeliai liejo prakaitą Žemaitijos aikštelėje.

Taigi pirmasis pusfinalis Vilnius–Varėna. Varžybos prasidėjo nervingai. Komandos nesugebėdavo išnaudoti susikurtų progų. Pirmaudavo tai viena, tai kita komanda. Tačiau kėlinio viduryje po minutinės pertraukėlės pavyksta susikrauti 4 įvarčių skirtumą. Tik niekaip nepavyksta apsiginti prieš sostinės linijos žaidėją ir likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos turime tik 1 taškelį savo pusėje. Laimei, per likusį laiką sėkmingai ginamės ir du kartus pavyksta užpulti. Sirena skelbia pirmojo kėlinio pabaigą, rezultatas - 10:13. Antrasis kėlinys parodė, kad komandos lygiavertės. Po dešimties minučių rezultatas tapo lygus.

Vos tik pavyko atsiplėšti dviem įvarčiais, varžovų strategas (Vivus.Lt Lietuvos rankinio lygos, Vilniaus HC „Šviesa“ treneris R. Maldžius) prašo minutinės pertraukėlės, po kurios mūsų komandos reikalai ėjo tik prastyn. Pralaimime atkarpą 4:1 ir, likus dešimčiai minučių, vilniečiai pirmą kartą išsiveržia į priekį. Laimė, varžovai nesugeba pasinaudoti mūsų klaidomis puolime, du sykius neįmesdami greitose kontratakose. Tuomet iniciatyvos ėmėsi komandos kapitonas J.Lynikas. Negailėdamas savęs puolime, pelnęs tris įvarčius paeiliui, išlygino rezultatą. O likus tik minutei, pavyksta apsiginti. Ir tada visą kėlinį „pratylėjęs“ L. Sužiedėlis išvalo voratinklius vartų „devyniukėje“. Komanda kyla nuo salės parketo. Pakylėti Luko įvarčio, vilniečiams net neleidžiame pagalvoti apie metimą! Apsigynę įmetame, po to dar perimame kamuolį ir J. Lynikas, mesdamas savo vienuoliktą įvartį šiose rungtynėse, deda galutinį tašką pirmame pusfinalyje. Fantastika, mes jau finale!

Antrame pusfinalyje susitiko Panevėžys ir Molėtai. Rungtynes nugalėjo Panevėžio rankininkai. Taigi para poilsio ir išsvajotas finalas Varėna – Panevėžys. Prisiminus varžybas, per kūną bėga šiurpas. Taip norėtųsi, kad jūs pamatytumėte kokią rankinio puotą, kokią mes ten išvydome!

Nuaidėjus pradedamajam varžybų švilpukui, prasidėjo azartiškas ir akiai patrauklus rankinis. Pradžioje komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, kol dešimtą minutę aukštaičiai stabtelėjo, o mes - ne. L. Sužiedėliui įmetus baudinį, laimime 8:4. Gaila, varėniškiai tikrai pradėjo „grybauti“. Iš „girios“ išeiname tik po 8 minučių. Nieko keisto, kad rezultatas lygus. Pirmasis kėlinys baigiasi lygiosiomis 13:13. Antrame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko susikrauti apčiuopiamos persvaros, laiminti komanda keitėsi penkis kartus. Nepavyko iki... Likus žaisti septynioms minutėms ir turint vieno įvarčio persvarą, mūsų ataka vis giliau klimpo, teisėjai jau skaičiavo šeštą pasyvios atakos perdavimą ir tada T. Markiavičius paleido tokią galingą „patranką“, reto grožio įvartį, kuris pakėlė nuo suolų visą „Neptūno“ salę. Panevėžiečiai uždirba baudinį, tačiau mūsų treneriai daro gudrų vartininko keitimą ir D. Arlauskas „uždaro“ visus vartus, kamuolys lekia metrą virš vartų.

Laiko lieka penkios minutės. Panevėžys atrodo sutrikęs. Jiems nepavyksta užpulti, o mums sekasi geriau ir, likus šiek tiek daugiau nei minutei turime sukaupę trijų įvarčių persvarą. Sakysite, pergalė jau mūsų, arba taip arti?! Tačiau varžovai turi kitų minčių. Jie pelno greitą įvartį. Mes neskubėdami puolame, tačiau nepavyksta pelnyti įvarčio. Panevėžiečiai skuba ir praranda kamuolį, mūsų žaidėjai skuba į ataką, tačiau vartininkas atremia, siunčia kamuolį savo draugams - įvartis. Likus 20 sekundžių, neskubėdami organizuojame ataką. Apmaudžiai išslysta kamuolys, prarandame, švieslentė skaičiuoja paskutines finalo sekundes, perdavimas į kontrataką, T. Valentukevičius pirštų galais siekia kamuolį, tačiau varžovas sugeba pagauti kamuolį. Nepatikėsite: įvartis, sirena, pratęsimas. Laikytis už galvos nėra kada, du pratęsimai po penkias minutes.

Pirmasis pratęsimas prasideda sėkmingai. Baudinį realizuoja T. Valentukevičius. Po kelių atakų panevėžiečiai išlygina. Kažko daugiau komandoms padaryti nepavyko. Penkios minutės praėjo kaip akimirka. Antrame pratęsime irgi nesulaukiame įvarčių. Mums nepavyksta rasti kelio vartų link, o štai varžovai meta ir nuo šešių ir nuo devynių metrų laisvus metimus. Bet ką išdarinėja vartininkas A. Dabravolskas! Pakirstas galingų metimų krenta ir vėl keliasi, nesvarbu ar aukštas, ar žemas metimas, Aurimas nepraleidžia įvarčio į savo tvirtovę. Rezultatas lygus.

Likus 12 sekundžių iki pratęsimo pabaigos (primenu, kad pasibaigus pirmam pratęsimui - du kėliniai po 5 min. - būtų žaidžiamas antras pratęsimas), varžovų įžaidėjas klysta, sužingsniuoja ir padaro kvailiausią dalyką savo karjeroje - numeta kamuolį į šalį, o tai – grubus nesportinis elgesys, už kurį buvo nubaustas diskvalifikacija. Tai dar būtų nieko, bet pagal atnaujintas rankinio taisykles už tokį taisyklių pažeidimą skiriamas 7 m baudinys. Visa salė nuščiūva. T.Valentukevičiaus rankose kamuolys. Įmetus įvartį, aukštaičiams liktų apie 7 sekundes atakai. Virpstas! Tas garsas Tomui skambėtų iki dabar, jeigu ne R. Bliznevič. Mūsų rankininkas atkovojo kamuolį ir įmetė lemiamą įvartį. Panevėžiečiai nespėja surengti atakos... Koks trileris... Ir širdis gali sustoti! Ilgai varėniškiai šoko pergalės šokį, nusipelnė, jie - čempionai!

Nurimus aistroms, komandos buvo pakviestos į apdovanojimo ceremoniją. Nepaprastai smagu, kad mūsų komandos kapitonas J. Lynikas buvo apdovanotas ne tik komandos geriausio žaidėjo apdovanojimu, tačiau įmetęs daugiausiai įvarčių, buvo pripažintas rezultatyviausiu finalinio etapo žaidėju.

Ką gi, sveikiname visą komandą! Tiek tą, kuri sirgo rankiniu, būdama namuose, tiek sirgalius, tiek rankininkus, tiek gerokai per šias dvi finalines dienas žilstelėjusius trenerius P. Petrušį ir I. Markiavičių. Ačiū, kad Jūs gyvenate rankiniu. Valio!!!