PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2020 m. Rugpjūčio 3 d. 14:29

Vaikai pabuvojo archeologinėje stovykloje

Akmenė

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


140514

Papilės Simono Daukanto gimnazijos moksleiviai dalyvavo mokslinėje archeologinėje stovykloje „Aš galiu būti archeologu!“ Į mūsų būrį įsiliejo ir Naujosios Akmenės miesto Ramučių gimnazijos moksleivė Vakarė Jokubauskaitė. Stovykla vyko Kaišiadorių rajone, Vilūnų kaime. 

117035914-616680875890218-3402427447616477211-o.jpg

Vaikai gyveno kartu su Nacionalinio muziejaus archeologu dr. Gediminu Petrausku ir jo grupe. Pirmosiomis stovyklos dienomis vaikai turėjo galimybę susipažinti su Klaipėdos ir Vilniaus universitetų archeologų atliekamais moksliniais tyrimais tiesiamo dujotiekio į Lenkiją trasoje ir iš arti pamatyti kaip saugomas archeologinis paveldas.

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologas dr. Tomas Rimkus supažindino vaikus su pirmaisiais Lietuvos gyventojais ir jų gyvenimo ypatumais akmens amžiuje. Vaikams buvo parodyti titnaginiai archeologiniai radiniai: strėlių antgaliai, rėžtukas, gremžtukas, kirviai.

Vilniaus universiteto doktorantė Agnė Žilinskaitė supažindino su archeologijos mokslo specifika. Archeologė pasidžiaugė, kad Šventininkų kaime Kalvių ežero pakrantėje perkasos pačiame dugne rastas gintaro gabalėlis. Mokslininkai aiškinsis, kaip šis Baltijos auksas atsirado šioje vietoje.

Likusiomis dienomis stovyklos dalyviai tyrinėjo ankstyvosios Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laidojimo papročius, siekiant išsaugoti moksliniu požiūriu labai vertingą XIV a. degintiną kapinyną. Prieš pradedant tyrimus archeologas Gediminas supažindino moksleivius su balandžio mėnesį rastais radiniais: žalvariniais papuošalais, skutimosi peiliuku, degintinais kaulais.

Laisvu laiku vaikai turėjo galimybę susipažinti su gražiausiomis Kruonio apylinkėse esančiomis vietovėmis, maudytis Nemuno upėje. Pirmosiomis dienomis aplankytas Migonių piliakalnis su gyvenviete, kuris datuojamas I tūkstantmečio – II tūkstantmečio pradžioje, Darsūniškio IX – XII a. pilkapiai, kurių priskaičiuojama apie du šimtus.

Stovykla vykdyta Akmenės rajono savivaldybės biudžeto remiamomis lėšomis vaikų vasaros užimtumui organizuoti.

Stovyklos organizatorė Papilės Simono Daukanto gimnazijos vyresnioji istorijos mokytoja Kristina Puzarienė