Vaikai iš socialinės rizikos šeimų vasarojo sukarintoje stovykloje

Visaginas
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Visagino socialinių paslaugų centras 2017 m. liepos 17–21 d. (antrus metus iš eilės) organizavo išvažiuojamąją, sukarintą stovyklą „Jaunieji reindžeriai II“ vaikams iš socialinės rizikos šeimų.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias Visagino naujienas!

Stovykloje dalyvavo 15 vaikų, du socialiniai darbuotojai ir Lietuvos kariuomenės apsaugos savanorių pajėgų kariai savanoriai. Šios stovyklos tikslas – gerinti vaikų fizinį aktyvumą bei sveiko gyvenimo įgūdžius, organizuojant vaikų vasaros sukarintą stovyklą. Stovykla vyko Ignalinos raj. Pekoriškės kaime prie Virėkštos ežero. Vaikai supažindinti su Lietuvos kariuomene ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų veikla.

Užsiėmimus ir apmokymus apie rikiuotę, išgyvenimą, pirmos pagalbos suteikimą, gamtos ir augalų pažinimą vedė Lietuvos kariuomenės apsaugos savanorių pajėgų kariai savanoriai. Stovyklos pabaigoje buvo surengtos varžybos, kurių metu vaikai turėjo parodyti, ko išmoko ir kaip sugebėjo pritaikyti įgytas žinias.

Laisvalaikiu vaikai maudėsi ežere, žaidė krepšinį, tinklinį, jiems vakarais buvo rengiamos vakaronės prie laužo ir jie turėjo galimybę pasimėgauti pirtimi, paplaukioti valtimi ir vandens dviračiu. Stovyklos uždarymo metu vaikams įteikti pažymėjimai, kad dalyvavo „Jaunojo reindžerio II“ mokymuose.

Stovyklos metu vaikus aplankė Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, VSAT Ignalinos rinktinės, KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės atstovai. Apsilankymo metu kiekvienas pristatė savo tarnybą, turimą įrangą, ekipuotę bei pabendravo su vaikais.
Vaikų kokybiško laisvalaikio organizavimas yra aktuali problema.

Nepakankamas vaikų užimtumas lemia jų nusikalstamumo didėjimą, kitų deviantinių reiškinių plitimą tarp vaikų ir jaunimo. Užsiimdami laisvalaikiu prasminga, teigiama veikla vaikai neįsitrauks į negatyvių neformalių draugijų veiklą. Pasitenkinimas savo veikla skatina teigiamai save vertinti ir visokeriopai, pozityviai tobulėti, padeda įgyti pasitikėjimo bei įprasminti savo buvimą grupėje, bendruomenėje.