Vadovavimą Baltijos šalių karinių laivų junginiui perima Lietuvos karininkas K. Lileikis

20240112_155030_854
Lietuva
Lietuvos kariuomenės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos karininkas komandoras leitenantas Karolis Lileikis penktadienį perėmė Baltijos šalių karinių laivų junginio BALTRON vado pareigas, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Anksčiau šiam junginiui vadovavo Latvijos karininkas komandoras Janis Auce.

„Atsižvelgiant į saugumo situaciją regione, itin svarbu palaikyti glaudžius ryšius su pačia artimiausia mūsų istorine sąjungininke – Latvija. Stiprindami šį dvišalį bendradarbiavimą, mes didiname ir NATO stiprybę“ – pranešime cituojamas K. Lileikis. 

Baltijos šalių karinių laivų junginys BALTRON buvo įkurtas 1998 metais. Šiuo metu junginį sudaro jam priskirti Lietuvos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų laivai „Varonis“ (A-90) (Latvija) ir priešmininis laivas „Skalvis“ (M53) (Lietuva) ir iš šių šalių atstovų sudarytas tarptautinis štabas.

Ši eskadra – greitojo reagavimo Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų junginys, kurio viena pagrindinių užduočių – vykdyti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo Baltijos jūros dugne likusių minų ir nesprogusios amunicijos paieškos bei nukenksminimo operacijas. Kartu šis junginys tarnauja ir kaip pasiruošimo dalyvauti NATO junginiuose platforma.