V. Zelenskis Ukrainos parlamentui pateiks įstatymo projektą dėl daugybinės pilietybės

brandon-morales-H887Atn5WPU-unsplash
Pasaulis
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šalies parlamentui pateiks įstatymo projektą dėl daugybinės pilietybės, pranešė jis pirmadienį vaizdo kreipimesi, skirtame Ukrainos vienybės dienai pažymėti.

Apie tai skelbia ukrainiečių portalas „The Kyiv Independent“.

„Visi ukrainiečių kilmės žmonės ir jų palikuonys iš įvairių šalių galės turėti mūsų pilietybę. Žinoma, išskyrus valstybės agresorės piliečius“, – sakė V. Zelenskis.

Gruodžio 19 dieną per metų pabaigos proga surengtą spaudos konferenciją V. Zelenskis sakė, kad daugybinė pilietybė galėtų padėti ukrainiečiams, kurie paliko šalį prasidėjus plataus masto Rusijos invazijai, išlaikyti ryšį su tėvyne.

Užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba taip pat pritarė tam, kad ukrainiečiai teisėtai turėtų daugiau nei vieną pilietybę, išskyrus Rusijos ar kitų, kaip jis teigė, nedraugiškų šalių pilietybes.

„Todėl daugybinė pilietybė turėtų būti vienas iš valstybės politikos, kuria siekiama išsaugoti ir plėtoti pasaulinę ukrainiečių bendruomenę, elementų“, – sakė D. Kuleba.

Vaizdo kalboje, skirtoje Ukrainos vienybės dienai paminėti, V. Zelenskis sakė, kad įstatymo projektas dėl daugybinės pilietybės bus taikomas užsienyje gyvenantiems ukrainiečiams ir tarptautiniams savanoriams, kurie šiuo metu gina Ukrainą.

Prasidėjus Rusijos invazijai, milijonai ukrainiečių pabėgo iš šalies. 2023 metų lapkričio duomenimis, daugiau kaip keturi milijonai žmonių gyvena Europos Sąjungos valstybėse pagal laikinosios apsaugos mechanizmą.

Pagal Ukrainos konstituciją šiuo metu ukrainiečiai gali turėti tik vieną pilietybę.