V. Zelenskis teigia, kad iš JAV į Ukrainą grįš su geromis žiniomis

Pasaulis
Facebook stop kadras
Miglė Giri Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė, kad iš JAV į šalį grįš su geromis naujienomis, ypač dėl šalies gynybos pajėgų stiprinimo.

„Aiškiai suprantame, kaip artimiausiais mėnesiais bus stiprinami mūsų gynybos pajėgumai. Šiandien nenoriu apie tai išsamiai kalbėti, manau, suprantate, kodėl. Tačiau esu labai dėkingas prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui)", – sakė V. Zelenskis bendroje spaudos konferencijoje su JAV prezidentu. 

Pasak V. Zelenskio, pagrindinis jo trečiadienio derybų klausimas – Ukrainos stiprinimas. 

„Tai yra kiti metai. Tai mūsų judėjimas link pergalės kare už nepriklausomybę. Turime puikių naujienų, su kuriomis grįžtu namo. Prezidentas J. Bidenas šiandien paskelbė apie naują maždaug 2 mlrd. JAV dolerių (1,88 mlrd. eurų) pagalbos Ukrainai paketą, kurio stipriausias elementas – sistema „Patriot“, kuri labai sustiprins mūsų oro gynybą. Tai svarbus žingsnis kuriant veiksmingą Ukrainos oro erdvės apsaugą“, – teigė Ukrainos lyderis. 

Jis taip pat pabrėžė, kad itin svarbi pokalbio su J. Bidenu dalis – suderinti tolesnius strateginius veiksmus.

„Ilgai kalbėjome apie tai, ko tikimės iš kitų metų ir kam ruošiamės. Tai svarbu visiems ukrainiečiams“, – sakė V. Zelenskis. 

Jis pridūrė, kad šalių lyderiai aptarė ir nuniokotos Ukrainos infrastruktūros, ypač energetikos, atstatymą, taip pat tolesnes sankcijas ir spaudimą Rusijai. 

„Per 300 šio karo dienų mes pradėjome naują Ukrainos ir JAV santykių etapą, pasiekėme tikros sąjungos lygį, kuris 100 proc. užpildytas tikru turiniu. Šiandien tai jaučiau visuose savo susitikimuose, visose mūsų derybose“, – pabrėžė V. Zelenskis. 

Jis taip pat padėkojo amerikiečiams ir JAV prezidentui už paramą ir supratimą Ukrainos atžvilgiu. 

V. Zelenskis išsakė viltį, kad JAV Kongresas patvirtins beveik 45 mlrd. JAV dolerių (42,26 mlrd. eurų) finansinės paramos Ukrainai paketą. 

„Dėkoju už tokią didelę paramą. Kiekvienas JAV doleris, investuotas į laisvės gynimą, reiškia realų ir apčiuopiamą pasaulio saugumo padidėjimą“, – sakė Ukrainos prezidentas.