V. Zelenskis: per penktadienio ataką Ukrainoje žuvo 39 žmonės

415573232_773804078120817_6507519443055513117_n
Pasaulis
Ukrainos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį pareiškė, kad per praėjusią dieną Rusijos surengtą masinę ataką žuvusiųjų skaičius išaugo iki 39.

Dar daugiau kaip 100 žmonių patyrė sužalojimų.

Socialiniame tinkle „Telegram“ V. Zelenskis parašė, kad atakos padarinių likvidavimo darbai tęsiasi. Pasak jo, nukentėjo kone 120 miestų ir kaimų, šimtai civilinių objektų.

Prezidentas padėkojo gelbėtojams, komunalininkams, teisėsaugos pareigūnams – visiems, „kurie dabar padeda, remia, šalina griuvėsius ir atkuria normalų gyvenimą“.

„Iš viso per teroro aktą buvo sužeisti 159 žmonės. Naujausiais duomenimis, 39 iš jų yra žuvę. Reiškiu užuojautą šeimoms ir draugams. Visiems sužeistiesiems ir nukentėjusiesiems suteikta būtina pagalba“, – pažymėjo valstybės vadovas.

V. Zelenskis taip pat padėkojo pasaulio lyderiams, politikams ir visuomenės veikėjams, kurie pasmerkė masinį Rusijos vykdomą Ukrainos apšaudymą.

„Dėkoju žurnalistams iš daugelio šalių, kurie palaiko mūsų žmones ir sako tiesą apie Rusijos blogį ir mūsų gynybą. Ginklai ukrainiečių rankose visada yra gyvybės gynyba, o kiekviena Rusijos teroro apraiška vis iš naujo įrodo, kad negalime delsti padėti tiems, kurie priešinasi terorui. Visi kartu turime nugalėti terorą“, – pridūrė V. Zelenskis.

Kyjivo meras Vitalijus Klyčko anksčiau šeštadienį pareiškė, kad išvakarėse Rusijos įvykdyta ataka pareikalavo daugiausiai civilių sostinės gyventojų gyvybių nuo plataus masto karo pradžios.

Ukrainiečių karinės oro pajėgos skelbė, kad Maskvai penktadienį surengus didžiausią raketų ataką prieš Ukrainą nuo plataus masto invazijos pradžios sunaikinti 114 iš 158 oro taikinių.

Naujausiais duomenimis, 16 žmonių žuvo Kyjive, devyni – Zaporižioje, šeši – Dnipro mieste, keturi – Odesoje, trys – Charkive, vienas – Lvive.

Tuo metu Rusijos Belgorodo regiono vadovas Viačeslavas Gladkovas sakė, kad Belgorode, esančiame apie 30 km nuo sienos su Ukraina, per apšaudymą žuvo du vaikai.

Rusų pareigūnai anksčiau skelbė, kad per praėjusią naktį Rusijos pajėgos sunaikino 32 ukrainiečių paleistus dronus, taip pat ir Maskvos regione.

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad oro gynybos sistemos virš Belgorodo srities, kuri ribojasi su Ukraina, iš viso sunaikino 13 raketų.

Kaip pranešė Ukrainos visuomeninis transliuotojas, remdamasis šaltiniu specialiosiose tarnybose, ukrainiečių pajėgos atakavo karinius objektus Belgorode, ir tai buvo atsakas į Rusijos išpuolius Ukrainoje.