V. Zelenskis: karo Ukrainoje akivaizdoje matome Europą, kovojančią už savo vertybes

V. Zelenskis: karo Ukrainoje akivaizdoje matome Europą, kovojančią už savo vertybes
Pasaulis
Stop kadras
Austėja Masiokaitė-Liubinienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Karo Ukrainoje akivaizdoje matome susivienijusią Europą, kuri kovoja už savo vertybes, sako šios šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Jis penktadienį nuotoliniu būdu kreipėsi į tarptautinio simpoziumo Kaune dalyvius.

„Matome veikiančią Europą – ne tik norinčią teisingumo, bet ir jį ginančią“, – kalbėjo V. Zelenskis.

„Matome Europą susivienijusią ne tik kaip idėją ar tikslą, bet kaip politinį rezultatą čia ir dabar. Europa pasimokė iš savo istorinių klaidų“, – sakė Ukrainos prezidentas.

V. Zelenskis pabrėžė, kad jo šalis šiuo metu kaunasi už europietiškas vertybes ir pabrėžė, jog „Rusija yra pasmerkta žlugti“.

Kaip atidarydamas simpoziumą sakė prezidentas Gitanas Nausėda, simboliška, jog renginys vyksta Kaune, mieste, kuriame „europinė tapatybė atsiskleidžia visu savo potencialu“.

„Europos idėja pirmiausia remiasi mūsų gebėjimu suvokti istoriją ir išgirsti įvairius balsus vieningame Europos šeimos chore. 2022 metų Europos kultūros sostinės Kauno sėkmė yra dar vienas šio unikalaus sąskambio pavyzdys“, – kalbėjo prezidentas.

Pasak G. Nausėdos, simpoziumas „turėtų paskatinti ne tik permąstyti Europos idėją, bet ir aptarti galimą jos ateitį“.

„Skubiai šios idėjos įgyvendinti gal ir nepavyks, tačiau ji primins apie intelektines pastangas, skatinančias mus judėti į priekį“, – pabrėžė prezidentas.

Pasak Vytauto Didžiojo universiteto rektoriaus Juozo Augučio, diskutuojant apie tai, ką reiškia būti europiečiu, svarbu nepamiršti, jog Europa neturėtų būti priimta kaip savaime suprantamas dalykas.

Jis priminė, jog susitikimas vyksta „ypatingomis aplinkybėmis“, kai Rusijos karas Ukrainoje išbando Europos idėją ir kelia „rimtą grėsmę esamai tvarkai“.