V. Zelenskis Jungtinės Karalystės parlamente dėkojo už paramą Ukrainai

Pasaulis
Soc. tinklų nuotr.
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį kreipėsi į Jungtinės Karalystės parlamentą ir savo kalboje dėkojo už paramą jo šaliai.

Bendruomenių Rūmų pirmininkas Lindsay Hoyle'as (Lindsis Hoilas) trečiadienį pareiškė, kad JK įstatymų leidėjams didelė garbė, jog V. Zelenskis pats rizikavo ir atvyko į Britaniją pirmąkart nuo karo pradžios.

Į Vestminsterio salę atvykusį Ukrainos vadovą gausiais aplodismentais pasveikino JK parlamentarai ir kiti britų politikai. Tarp susirinkusiųjų buvo ir buvęs premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), su kuriuo V. Zelenskis yra užmezgęs draugiškus ryšius.

Pradėdamas kalbą V. Zelenskis sakė: „Atvykau čia ir stoviu prieš jus drąsiųjų vardu, mūsų karių, kurie dabar yra apkasuose, apšaudomi priešo artilerijos ugnimi, mūsų oro pajėgų karių ir kiekvieno dangaus gynėjo, kuris saugo Ukrainą nuo priešo lėktuvų ir raketų, vardu.“

Taip pat jis prisiminė apie ankstesnį kartą, kai lankėsi Jungtinėje Karalystėje – tai įvyko 2020 metų rudenį.

Prezidentas V. Zelenskis padėkojo parlamento nariams už jų drąsą Rusijos karo akivaizdoje. 

„Londonas nuo pat pirmos dienos, nuo pirmųjų karo sekundžių ir minučių, palaikė Kyjivą ir ištiesė pagalbos ranką, kai pasaulis dar nesuprato, kaip reaguoti“, – sakė jis. 

Kreipdamasis į buvusį ministrą pirmininką B. Johnsoną, jis padėkojo jam už tai, kad jis įtikino kitas šalis paremti Ukrainą, ir sakė, kad parlamento nariai „tada parodė savo drąsą ir charakterį – stiprų britų charakterį“. 

Ukrainos vadovas sakė, kad šalys dirbo kartu per visą savo istoriją, kad „džiaugtųsi taika“, ir pridūrė: „Jūs, mes ir visa žmonija pasiekėme tą patį rezultatą – blogis pralaimėjo.“

„Mes visada nugalėsime blogį – tai yra mūsų ir jūsų tradicijų pagrindas“, – pabrėžė jis.

Jis sakė, kad blogis vėl sugrįžta, bet vis dėlto „mes žinome, kad laisvė laimės, mes žinome, kad Rusija pralaimės, ir tikrai žinome, kad pergalė pakeis pasaulį, ir tai bus pokytis, kurio pasauliui seniai reikėjo“.

Tai pirmas V. Zelenskio vizitas Jungtinėje Karalystėje nuo praėjusių metų vasario, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą. Nuo to laiko V. Zelenskis tik kartą išvyko iš Ukrainos, kai prieš pat Kalėdas apsilankė Jungtinėse Valstijose ir pakeliui namo užsuko į Lenkiją.