V. Zalužnas ragina suteikti daugiau ginklų kontrpuolimui

Pasaulis
Twitter nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukrainos kontrpuolimo planus stabdo tinkamų ginklų – nuo modernių naikintuvų iki artilerijos amunicijos – trūkumas, penktadienį paskelbtame interviu sakė šalies vyriausiasis kariuomenės vadas Valerijus Zalužnas.

V. Zalužnas laikraščiui „The Washington Post“ teigė, kad yra nusivylęs lėtu žadėtos ginkluotės tiekimu iš Vakarų.

Jis piktinosi, kad kai kurie Vakaruose skundžiasi dėl lėtos ilgai laukto kontrpuolimo prieš Rusijos okupacines pajėgas šalies pietuose pradžios ir pažangos.

V. Zalužnas įsitikinęs, kad jo šalininkai iš Vakarų patys nepradėtų puolimo neturėdami pranašumo ore, tačiau Ukraina vis dar laukia sąjungininkų pažadėtų naikintuvų F-16.

„Man nereikia 120 lėktuvų. Nesiruošiu grasinti visam pasauliui. Užtektų labai riboto skaičiaus“, – sakė jis laikraščiui.

„Bet jie reikalingi. Nes kito kelio nėra. Nes priešas naudoja kitos kartos aviaciją“, – pridūrė jis.

Jis taip pat skundėsi, kad turi tik nedidelę dalį tokių artilerijos sviedinių, kuriais šaudo Rusija, pranešė „The Washington Post“.

V. Zalužnas sakė, kad nuolat palaiko ryšius su Vakarų partneriais, tokiais kaip Pentagono Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley (Markas Milis), kurie puikiai žino jo poreikius.

Tačiau M. Milley vienas negali priimti sprendimo, o delsimas yra mirtinai pavojingas, sakė V. Zalužnas. 

„Tiesiog kol šis sprendimas priimamas, kasdien miršta daug žmonių – labai daug. Vien dėl to, kad dar nepriimtas joks sprendimas“, – tęsė jis.

„Tai nėra šou, – teigė V. Zalužnas. – Tai nėra šou, kurį stebi ir dėl kurio lažinasi visas pasaulis. Kiekvieną dieną kiekvienas metras aplaistomas krauju.“