V. Sinkevičius apie tyrimą dėl K. Bartoševičiaus: svarbiausia, kad šiuo atveju triumfuotų teisingumas

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, reaguodamas į prokuratūros pradėtą ikiteisminį tyrimą, kuriame figūruoja Seimo nario mandato atsisakęs Kristijonas Bartoševičius, kritikuoja kai kurių Lietuvos politikų išsakytą poziciją, kad pradėti teisiniai procesai baigsis niekuo. Pasak jo, svarbiausia šioje situacijoje užtikrinti, kad teisingumas triumfuotų ir galimai nukentėję asmenys jaustųsi apsaugoti.

„Visuomenė Seimą mato kaip vienalytį, nors tu tikrai negali žinoti ir sekti, ką kiekvienas Seimo narys daro po darbo valandų. Tai, aš manau, kad šioje vietoje svarbiausia yra įstatymai ir kad teisingumas šiuo atveju triumfuotų, maksimali apsauga aukoms yra svarbiausias akcentas, na ir vėliau sekantys teisiniai procesai“, – Eltai teigė V. Sinkevičius.
 
Europos Komisijos narys kritikuoja kai kuriuos Lietuvos politikus, išsakiusius nuomonę, kad pradėtas tyrimas galimo seksualinio prievartavimo greičiausiai pasibaigs niekuo.
„Ir nesvarbu, kas yra įtariamasis, kas jis ar ji bebūtų, svarbiausia mums užtikrinti, kad, kai aukos kalba, jos tikrai mūsų valstybėje jaustųsi apsaugotos, o ne tai, kad, kaip buvo pasakyta, kad procesai gali baigtis niekuo“, – pridūrė jis.
 
ELTA primena, kad pirmadienį konservatorius K. Bartoševičius pranešė, jog atsisako Seimo nario mandato. Politikas teigė sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių.
 
Netrukus po to, kai parlamentaras paskelbė pasitraukiąs iš aktyvios politikos, generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į parlamento pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo. Prokurorė Seimo vadovę informavo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo, kuriame figūruoja ir Seimo nario mandato atsisakantis K. Bartoševičius.
 
Antradienį VRK panaikino jo mandatą – K. Bartoševičius neteko teisinės neliečiamybės. Parlamentaro įgaliojimai perleisti buvusiam krašto apsaugos viceministrui Viliui Semeškai.
 
K. Bartoševičius 2020 m. į Seimą išrinktas pagal TS-LKD sąrašą. Parlamente politikas dalyvavo Kultūros ir Ateities komitetų veikloje, priklausė Priklausomybių prevencijos komisijai.