V. Rupšys: artimoje perspektyvoje karo grėsmės Lietuvai nėra

valdemaras rupšys bns
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Viktorija Smirnovaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lietuvos kariuomenės (LK) vadas Valdemaras Rupšys sako, kad artimoje perspektyvoje karo grėsmės Lietuvai nėra. Visgi karinio konflikto tikimybė išlieka, pripažįsta vadas. Nepaisant to, neabejoja V. Rupšys, Lietuva kartu su NATO yra pajėgi sumažinti potencialią karo grėsmę.

„Pagal turimus duomenis, visą informaciją, kuri gaunama atvirais ir neatvirais žvalgybiniais šaltiniais, aiškiai matome, kad artimiausiu metu, artimoje perspektyvoje, tiesioginės karo grėsmės mūsų valstybei tikrai nėra“, – Lietuvos socialdemokratų partijos surengtoje diskusijoje trečiadienį kalbėjo V. Rupšys.

„Karas gali įvykti ir tokia tikimybė yra. Bet tolimesnėje perspektyvoje. (...) Bet esu tikras, kad esame pajėgūs tą grėsmę sumažinti ir atgrasyti“, – pabrėžė kariuomenės vadas.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę Lietuvos kariuomenė, reaguodama į gyventojų susirūpinimą, išplatino ir viešą pranešimą, kad karas šiandieną šaliai negresia. Visgi, pabrėžė kariuomenė, ruoštis tokiam scenarijui būtina.

Pastaruoju metu diskusijas apie šalies nacionalinį saugumą įžiebė užsienio reikalų ministro G. Landsbergio pareiškimai ir raginimai kaip įmanoma greičiau persvarstyti šalies gynybos koncepciją.