V. Radzevičius išpildė seną savo svajonę: didžiausias rūpestis – kaip į tai reaguos žmona

1
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pranešimas žiniasklaidai

Vis labiau savo ūkį plečiantis Vytaras Radzevičius įsitikinęs – nėra tokio miestiečio, kuris negalėtų būti ūkininku. Juk darbai kaime veja vienas kitą, ir neretai pati sodyba padiktuoja, ką čia dar nuveikus. Ir nors veiklos čia tikrai netrūksta, TV3 laidos „Vytaro ferma“ vedėjas šį sekmadienį nepraleis progos žiūrovų nudžiuginti tiek naujais savo eksperimentais, tiek dar didesnį džiugesį keliančiais pirkiniais.

Praėjusioje laidoje užsiminęs, kad pabaigos darbams sodyboje nėra, šįkart V. Radzevičius šiuos savo žodžius patvirtins. Mat vos užbaigs reikalus su daržu, Vytaras imsis savo svajonės statyti ūkinį pastatą.  

„Gyvenimas sukasi ratu – namas buvo, dabar jau nebėra. O jau netrukus čia prasidės ir statybos. Greičiau ateitų tas laikas, nes statybų labai nemėgstu…“ – pripažins jis.

Tačiau metas kasti duobes ir lieti pastatui pamatus neišvengiamai artėja! Tai – ypatingo tikslumo, sumanumo, jėgos, geros komandos ir tinkamo grunto reikalaujantis darbas. Tačiau Dzūkijos smėlis tam tikrai nėra pats idealiausias variantas… Vytarui teks ieškoti sprendimų, kaip kuo greičiau atlikti darbą, jog visos pastangos nenueitų perniek.

O besiruošiant statyti ūkinį pastatą, taps aišku – teks nugriauti Vytaro vištidę… Tačiau, kur, kad ir laikinai, perkelti visas vištas?

„Sodyboje apie daug dalykų turi galvoti vienu metu ir negali užleisti nė vieno lango. Kaip ir žaidžiant futbolą ar krepšinį – negali žaisti kairiąja puse ir palikti dešinės pusės be gynybos. Čia – lygiai tas pats. Tu turi matyti visą aikštelę, arba kitaip – visą sodybą“, – aiškins V. Radzevičius, o žiūrovai išvys jo sprendimą. 

Taip pat Vytaras laidoje patvirtins ir seną lietuvių ūkininkų posakį, kuris ragina nieko neišmesti – „viskas prie ūkio“. Taip ir Vytaras kadaise neišmetė satelitinių lėkščių, kurias dabar naudoja pagal visai kitokią paskirtį. Vieną – kaip laužavietę, o kitą – kulinarijai.

Jau šį sekmadienį žiūrovai išvys ir dar vieną Vytaro kulinarinį eksperimentą, kurio metu jis keps kiaušinius į pagalbą pasitelkęs būtent vieną iš tokių lėkščių. Eksperimentas nustebins ir patį Vytarą! 

Tačiau įdomiausia dar tik laukia – Vytaras nuspręs dar labiau papildyti ir taip sparčiai pilnėjantį savo  ūkį! Šįkart jo taikinyje atsidurs… du Nubijos ožiukai.

„Neslėpsiu, kad apie ožiukus galvoju jau seniai. O čia – du, ir tik po 25 eurus! Kadangi sodyboje turiu tokių vietų, kurios yra sunkiai prieinamos, jie man bus kaip žoliapjovė – ožiukai galės ten viską nuvalgyti. Skaičiau, kad net Niujorke ar kituose tokiuose didesniuose miestuose ožkos naudojamos nušienauti sunkiai prieinamas vietas“, – apie savo sprendimą pasakos jis.

Šiaip ne taip radęs moterį, kuri ožiukus parduoda, Vytaras neslėps džiaugsmo. Neabejotina, kad anūkams ožiukai tikrai patiks. O štai kaip į juos reaguos žmona Laisvė – dar neaišku… 

„Vyrai mane supras – kartais geriau padaryti ir tik po to pasakyti. Turiu galvoje savo žmoną Laisvę, kuri apie tai dar nieko nežino. Jį grįš, o tada tai bus… Juo labiau, kad ji negali pernešti visko, kas susiję su avimis ir ožkomis – nevalgo jų sūrių, jai nepatinka net jų kvapas“, – pasakos Vytaras.