V. Mitalas viliasi, kad prezidentas pripažins suklydęs dėl apsilankymo miuzikle

b4996d40e4ae1b5d23cc2273881ca74fec11db67
Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Saulius Jakučionis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Valdančiųjų „laisviečių“ atstovas, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas sako besitikintis, kad prezidentas Gitanas Nausėda pripažins suklydęs, kai vizito Jungtinėje Karalystėje metu apsilankė miuzikle.

Taip jis kalbėjo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) pripažinus, kad šalies vadovas ir Lietuvos ambasadorius Londone Eitvydas Bajarūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, kai pernai pavasarį lankėsi miuzikle už ambasados pinigus.

„VTEK išvados visada yra rimtos, galima sutikti, galima nesutikti, bet jeigu vienbalsiai VTEK pripažįsta, tai sunku pasiginčyti turbūt yra. Tai gal prezidentas pergalvos savo poziciją ir visgi pripažins suklydęs“, – trečiadienį Žinių radijui sakė V. Mitalas.

„Čia vakar daug aš girdėjau, kaip jo anksčiau sakytos citatos apie neobebrizmo reiškinius jam pačiam dabar pritaikomos. Tai nesinorėtų, kad tos citatos lydėtų jį per rinkimų kampaniją. Manau, kad jis pats tą supranta“, – pridūrė jis.

Komisija nustatė, kad G. Nausėdos ir E. Bajarūno apsilankymas buvo privataus pobūdžio, o už jį sumokėta ambasados lėšomis.

VTEK konstatavo, kad G. Nausėda pasinaudojo savo statusu ir padėtimi asmeninei naudai – bilietams į spektaklį – gauti, o bilietus jam ir jo žmonai pripažino neteisėta dovana, kurią priimti draudžia įstatymas.

Tuo metu E. Bajarūnas pripažintas pažeidęs įstatymo nuostatas, įpareigojančias nešališkai, sąžiningai ir tinkamai atlikti tarnybines pareigas. Šios nuostatos taip pat draudžia tarnybines pareigas ir tarnybinį statusą naudoti asmeninei naudai gauti bei naudotis ir leisti kitiems naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

Prezidentūra teigia, kad G. Nausėda minimu atveju negavo dovanų ir vykdė Konstitucijoje numatytas prezidento pareigas.

E. Bajarūnas irgi sako vykdęs savo kaip ambasadoriaus pareigas, svarsto skųsti VTEK sprendimą teismui.