V. Mitalas nežino, ar atsiras lėšų patenkinti mokytojų reikalavimus: kitų metų biudžeto dar nemačiau

photo_4172919
Lietuva
Vytautas Mitalas. ELTA / Dainiaus Labučio nuotr.
Žygimantas Šilobritas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Laisvės partijos vicepirmininkas Vytautas Mitalas nežino, kaip šiuo metu yra sudarinėjamas kitų metų valstybės biudžetas. Jis nurodo, kad apie projekto detales sužino tik iš viešų pasisakymų. Todėl Seimo narys teigia sako, kad negali įvertinti, ar kitais metais būtų įmanoma surasti daugiau lėšų patenkinti streikuojančių mokytojų reikalavimus.

„Dar nesu matęs kitų metų biudžeto, nežinau kokios yra tikros galimybės. Girdžiu tik pareiškimus viešumoje, kad ministras yra apsibrėžęs tam tikrą pinigų sumą, kurią gali pasiūlyti profsąjungoms, o šios neima tokio varianto“, – trečiadienį „Žinių radijui” teigė V. Mitalas

„Kai turėsiu daugiau informacijos ir išsiaiškinsiu, kas iš tikro yra paruošta, tada galėsiu pasakyti, ar mokytojų reikalavimams gali būti surasta daugiau pinigų, ar ne. Nes jau kitą savaitę biudžetas bus pristatomas Seime“, – pridūrė jis.

Visgi, politikas pažymi, kad šiuo metu švietimo, mokslo ir sporto ministro Gintauto Jakšto padėtis ir siūlymas mokytojų profsąjungoms atrodo gana suprantamai ir logiškai.

„Iš dabartinės padėties atrodo, kad ministro pozicija yra gana logiška“, – sakė jis.

ELTA primena, penktadienį prasidėjo mokytojų streikas. Streikuojantys mokytojai iš savo ugdymo įstaigų žygiuoja į Vilnių, prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, dalis protestuoja sostinės V. Kudirkos aikštėje. Streikuoja viena iš penkių Lietuvos mokytojų profesinių sąjungų, reikalaujanti nuo šio sausio atlyginimus kelti 20 proc., o nuo kito – dar 30 proc.

Ketvirtadienį ministerija ir kitos profesinės sąjungos susitarė, kad nuo sausio mokytojų atlyginimai didės 10 proc., o nuo rugsėjo – ne mažiau kaip 10 proc. Be to, bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui ir toliau bus skiriama 3 proc. ugdymo lėšų, kaip ir dabar nuo mokslo metų pradžios.