V. Mitalas: galimybė iš pensijų fondų išsiimti dalį lėšų antrą pakopą paverstų skylėta

money-3481699_1280
Lietuva
Pixabay.com nuotr.
Giedrius Gaidamavičius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Prezidentūrai rudenį Seimui ketinant siūlyti įteisinti galimybę pensijų kaupimo fondų dalyviams kartą per gyvenimą išsiimti iki ketvirtadalio sukauptų lėšų, valdančiosios Laisvės partijos atstovas, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas sako, kad toks pasiūlymas antrąją pensijų pakopą paverstų skylėta.

„Šitas prezidento pasiūlymas man atrodo yra tarnavimas visuomenės baimėms kalbant apie antrą pakopą, ir aš nemanau, kad reikia su antra pakopa žaisti ir ją tokiu būdu bandyti padaryti skylėta“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė V. Mitalas.

„Ji taps skylėta nuo tokių pasiūlymų ir deja tai yra blogas kelias“, – pridūrė Laisvės partijos atstovas. 

Jo teigimu, daugelis Europos šalių pensijų kaupimą yra priskyrusios prie būtinos pensijų sistemos dalies, o „Sodros“ sistema, kai lėšos iš dirbančiųjų yra perduodamos pensininkams nebegali patenkinti senėjančios visuomenės poreikių.

Rugpjūčio pradžioje šalies vadovo patarėjas Vaidas Augustinavičius sakė, kad kaupiantiems pensiją antros pakopos fonduose galimybė išsiimti iki 25 proc. sukauptų lėšų turėtų būti suteikta kartą gyvenime, o dalyviai patys nuspręstų, kada ja pasinaudoti. 

Prezidentūros atstovo teigimu, tai galėtų padidinti pensijų kaupimo patrauklumą ir neišbalansuotų sistemos.

Antros pakopos pensijų sistemoje Lietuvoje dalyvauja apie 1,4 mln. dirbančių žmonių. „Sodros“ duomenimis, iš automatiškai šiemet į fondus įtrauktų beveik 68 tūkst. gyventojų dalyvauti pensijų kaupime atsisakė 41,5 tūkst.