V. Landsbergis atsiprašo G. Žiemelio: suklydau

Lietuva
BNS / Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis atsiprašo verslininko Gedimino Žiemelio, kurį Vasario 16-osios proga sakytoje kalboje viešai sukritikavo.

„Noriu atitaisyti savo skubotai rengto kalbėjimo klaidą. Iš signatarų balkono pakviečiau ir G. Žiemelį atsisakyti pelnų Rusijoje ir paremti Ukrainą, o tai buvo pastaba pro šalį“, – savo feisbuko paskyroje rašo V. Landsbergis.
 
„Vidmantas, bendražygis iš AT laikų, užtikrino, kad jo sūnus nuo karo pradžios nebeturįs verslų Rusijoje, daug ko netekęs ir daug padėjęs ukrainiečiams. Klaida yra klaida, stoka informacijos. Mea culpa“, – pridūrė jis.
 
ELTA primena, kad profesorius iš Signatarų balkono tiesiogiai kreipėsi į Kauno merą Visvaldą Matijošaitį ir verslininką Gediminą Žiemelį – pasak jo, šie „nepervedė nei milijonuko iš savo rusiškų pelnų“ į Ukrainos paramos fondus. Tačiau, pažymėjo V. Landsbergis, imtis ryžtingų veiksmų dar nevėlu.
 
„Sudalyvavo kai kurios kompanijos, verslininkai, bet nei Matijošaitis, nei Žiemelis nepervedė nei milijonuko iš savo rusiškų pelnų – iškart prigestų nemalonios kalbos. Taip, jei tai taptų žinoma, sutriktų lietuviškas verslas Rusijoje, bet nejau tai svarbiau nei tūkstančių benamių žūtis dėl neuždengto Ukrainos dangaus? Tačiau ir tai padaryti dar nevėlu, gerbiamas mere, gerbiamas Vidmanto sūnau. Tik nereiktų radiologinėmis atliekomis nuodyti nei rusų, nei ukrainiečių, nei lietuvių, kurie vis laukia, kol driokstels Astravo bomba“, – sakė jis.