V. Kernagis: jei ir toliau bus pažeidinėjamas įstatymas – prekyba elektroninėmis cigaretėmis gali būti visai uždrausta

V. Kernagis: jei ir toliau bus pažeidinėjamas įstatymas – prekyba elektroninėmis cigaretėmis gali būti visai uždrausta
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Parlamentaras Vytautas Kernagis pabrėžia – jei ir toliau bus pažeidžiami įstatymai, prekyba elektroninėmis cigaretėmis gali būti visai uždrausta.

„Toliau vyksta nevaržoma prekyba elektroninėmis cigaretėmis su skoniais tiek prekybos vietose, tiek ir internetu. Šiandienos diskusijoje pavyko sukviesti visas puses – tiek elektroninių cigarečių asociacijos, prekybos centrų asociacijos atstovus, tiek ir kontrolę atliekančių institucijų, vaiko teises ginančias, teisėsaugos institucijas. Vienų ar kitų prekybos centrų išimamos iš prekybos elektorinės cigaretės – sveikintinas žingsnis. Tačiau diskutuotina tolesnė eiga, taisytinos reguliavimo spragos, jei tokios yra“, – pasitarime dėl elektroninių cigarečių skonių draudimo reguliavimo įgyvendinimo kalbėjo politikas.
 
Pasitarime dalyvavusios kontrolės tarnybos taip pat teigė, kad šiandien skaičiuojami elektroninių cigarečių mišiniais apsinuodiję vaikai ir paaugliai, o gauti skonių bandiniai iš nepriklausomų ekspertų Danijoje atskleidžia, kad Lietuvoje prekiaujama skoniniu tabaku. 
 
„Įstatymiškai rūpinausi, kad elektroninės cigaretės nebūtų pasiekiamos vaikams ir paaugliams, baigtųsi viliojimas įvairiais dūmų skoniais, prekyba vaikams itin patraukliomis pakuotėmis. Bet akivaizdu, įstatymo draudimai veikia ribotai, nuolat gaunu pranešimus, kad vaikai įsigyja cigaretes, o skonių draudimą pardavėjai geba apeiti, toliau rūko skonines elektronines cigaretes, perka spalvotas ir vaikams patrauklias pakuotes. Panašu, kad jei situacija nesikeis – Seime kelią skinasi visiško elektroninių cigarečių draudimo įstatymas. O bet kokio draudimo galėtų nebūti, jei tiekėjai atlieptų ir laikytųsi socialiai atsakingo susitarimo“, – teigė susitikimo iniciatorius V. Kernagis.