PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Liepos 17 d. 09:24

V. Čmilytė-Nielsen kunigo R. Doveikos teiginius vadina interpretacija: užtenka pažvelgti į nesisteminę žiniasklaidą

Lietuva

Viktorija Čmilytė-Nielsen / Josvydas Elinskas/ELTA

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA


309874

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nesutinka su diskusijas sukėlusiais Vilniaus arkivyskupijos kunigo Ričardo Doveikos teiginiais, esą 80 proc. Lietuvos gyventojų bijo drąsiai reikšti savo nuomonę. Politikės teigimu, tai yra interpretacija, nes žmonės apie savo požiūrį įvairiausiomis temomis kalba kur kas aktyviau nei iki šiol.

„Audrą sukėlė vienos apklausos interpretacija, nes, kiek pamenu, ten buvo klausimas apie tai, ar jūs manote, kad bijo kiti (reikšti savo nuomonę – ELTA). Ši formuluotė atveria erdvę įvairioms interpretacijoms, nes kalbama ne apie save, o apie kitą“, – trečiadienį „Žinių radijui“ aiškino V. Čmilytė-Nielsen.

„Mano nuomonė su kunigo R. Doveikos nuomone šioje vietoje išsiskiria – manau, kad baimių nėra, yra labai daug drąsos ir kartais mažokai atsakomybės“, – teigė ji.

Parlamento vadovės teigimu, Lietuvos žmonės savo nuomones įvairiausiais klausimais reiškia kaip niekada aktyviai.

„Užtenka pažvelgti į nesisteminę žiniasklaidą, įvairiausias tinklalaides, kur žmonės, susibūrę į grupes ar pavieniai, reiškia įvairiausias nuomones įvairiausiais klausimais“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Visgi tos nuomonės kartais išeina labai toli už sveiko proto ar korektiškumo ribų. Todėl matyčiau problemą, kad kai kurie dalykai yra sakomi labai neatsakingai. Būtent tai kartais didina ir agresijos lygį visuomenėje, ir susiskaldymą“, – pabrėžė politikė.

ELTA primena, kad liepos pradžioje kunigas R. Doveika, aukodamas šv. Mišias Paberžėje, kalbėjo esą 80 proc. Lietuvos gyventojų bijo drąsiai reikšti savo nuomonę.

Ši R. Doveikos pamokslo dalis sukėlė diskusijas socialiniuose tinkluose. Jo žodžiais dalijosi „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ palaikytojai, įmonė „Vikonda“, į Europos parlamentą kandidatavęs Žilvinas Tratas, įvairūs puslapiai internete, tvirtinantys, jog Lietuva nėra demokratinė valstybė.

Visgi nemažai tikinčiųjų kilo įtarimas, kad kunigo žodžiai nėra pagrįsti teisingais duomenimis. Žmonės tikino neradę tai įrodančių apklausų ar tyrimų.

#ČMILYTĖ#NIELSEN#DOVEIKA#NUOMONĖ